عضویت یک هزار و ۵۵۰ پرستار در سازمان نظام پرستاری چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان نظام پرستاری چهارمحال و بختیاری از عضویت یک هزار و ۵۵۰ پرستار در این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، بهرام مرادی با اشاره به برخی از مطالبات جامعه پرستاری استان گفت: این مطالبات مربوط به پرستاران کل کشور است که خوشبختانه طی سالهای اخیر از سوی سازمان نظام پرستاری کشور در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری از جمله مطالبات جامعه پرستاری است که در این طرح با تعیین قیمت خدماتی که پرستاران در مراکز درمانی ارائه می دهند پرداختی به آنها معقول تر و افزایش می یابد.

وی یادآور شد، این طرح از سال های گذشته به تصویب رسیده ولی بیش از ۱۰ سال است که اجرای آن به تاخیر افتاده و با تاکید مقام معظم رهبری و قول های مساعد ریاست جمهوری به نظر می رسد تا ۳ ماه آخر سال جاری اجرایی شود.

مرادی، پرداخت فوق العاده خاص، تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی و بکارگیری نیروهای پرستاری برای تامین بخشی از کمبود کادر پرستاری مراکز درمانی و جذب دانشجویان فارغ التحصیل در این رشته را از دیگر مطالبات پرستاران برشمرد.

رئیس سازمان نظام پرستاری استان با اشاره به محدودیت مالی و منع برگزاری محافل جشن و تجمعات با توجه به شیوع بیماری کرونا در دو سال اخیر افزود: بیشتر خدمات سازمان نظام پرستاری معطوف به انعقاد قرارداد با شرکت های خدماتی و رفاهی برای ارائه خدمات با تخفیف ویژه به کادر پرستاری و معرفی و تجلیل از پرستاران نمونه منتخب هیات مدیره ، برگزاری برنامه های فرهنگی و ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان به پرستاران متقاضی است.

مرادی در ادامه از پیش بینی برنامه های گرامیداشت مقام پرستار و تجلیل از پرستاران نمونه بمنظور تقدیر از بخش کوچکی از خدمات شایان جامعه پرستاری استان بویژه در مدت شیوع بیماری کرونا خبر داد و افزود: این برنامه ها همزمان با هفته پرستار (۱۷ لغایت ۲۳ آذرماه) در سطح استان اجرا می شود.

46

کد خبر 1580994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =