آمریکا: تقویت دفاعی تایوان وظیفه فوری ما است

ایسنا نوشت: یک مقام ارشد پنتاگون در آسیا، در بحبوحه سیگنال‌هایی مبنی بر اینکه شاید چین بخواهد تایوان را دوباره به کنترل خود درآورد، گفت ایالات متحده ضرورت تقویت "فوری" این جزیره خودگردان را احساس می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری هیل،‌ «الی راتنر» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت هند – پاسیفیک در جلسه کمیته روابط خارجی سنا مدعی شد، چین به احتمال زیاد در حال آماده شدن برای "متحد کردن" تایوان تحت جمهوری خلق چین است. او این تهدید را "واقعی و خطرناک" توصیف کرد.

معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: تقویت امور دفاعی تایوان یک وظیفه فوری است. ما در حال تقویت قابلیت‌های خودمان، به روزرسانی مواضع نیروی آمریکا و توسعه مفاهیم عملیاتی جدید است.

آمریکا در ماه‌های اخیر حمایت علنی خود از تایوان را افزایش داده و همین امر مایه نگرانی چین شده است. همچنین جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از تایوان برای شرکت در نشست دموکراسی واشنگتن دعوت به عمل آورد که این مساله هم واکنش پکن را در پی داشت. چین به این نشست دعوت نشده است.

دولت آمریکا از سال ۲۰۰۹ بیش از ۳۲ میلیارد دلار در قالب قراردادهای تسلیحاتی به تایوان کمک ارائه داده است و همچنان به فروش تسلیحاتی به این جزیره خودگردان ادامه می‌دهد. به گفته راتنر، وزارت دفاع آمریکا همچنین تایوان را به تقویت امور دفاعی خودش ترغیب می‌کند.

این مقام پنتاگون مدعی شد که "تخاصم روزافزون چین" مایه نگرانی شهروندان تایوانی است. او افزود: اجازه بدهید شفاف صحبت کنم. این مساله یک اولویت مطلق است.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1581084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =