لرستان پیشتاز در توانمند سازی زنان می شود

معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از پایلوت شدن لرستان با مرکزیت شهرستان دلفان برای توانمند سازی زنان خبر داد و گفت: اهمیت توانمندی سازی و استعداد یابی بانوان از اهم اقدامات و اولویت های معاونت امور زنان و خانواده است .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر انیسه خزعلی که در جلسه شورای اداری شهرستان دلفان سخن می گفت با بیان این مطلب که برنامه معاونت زنان یک برنامه جامع در راستای توانمند سازی است،گفت: به صورت خاص و ویژه زنان آسیب پذیر در اولویت این معاونت قرار دارند.

وی با اشاره به پدیده زنان کار در دلفان آن را ناراحت کننده عنوان کرد و افزود :فرهنگ کار زنان دلفان شایسته تقدیر است اما اینکه برای تامین معیشت به میدان بیایند و به این شکل وشمایل امرار معاش کنند بسیار ناراحت کننده است .

وی ادامه داد: از اینکه زنان کار دلفان برای جلوگیری از فروپاشی خانواده چنین به آب و آتش می زنند را هر مسوولی را وادار به تصمیم گیری جدی می کند و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری هم با علم به این موضوع در صدد است تا با برنامه ریزی در جهت توانمند سازی آنان پدیده نوظهور زنان کار را برای همیشه جمع کند .

آسیب زدایی ، جلوگیری از طلاق و خودکشی و ... از جمله موارد دیگری بود که دکتر خزعلی به آن اشاره کرد و افزود : ایجاد مراکز مشاوره و استفاده از نتایج پایلوتی آسیب های اجتماعی در دلفان برای برنامه ریزی بهتراز برنامه های در دست اقدام این معاونت خواند بود .

وی بالا بردن توان اقتصادی و معیشتی را هدف اصلی پایلوت قرار دادن لرستان عنوان کرد و آنرا مستلزم همکاری و همیاری مسوولان و خود زنان دانست .

48 

کد خبر 1581089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =