فعال ترین حزب ایران در ارتباطات بین المللی کدام است؟

ایلنا نوشت:دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به حضور سفرا و نمایندگان برخی از کشورها در کنگره این حزب، گفت: فعال ترین حزب ایران در ارتباطات بین المللی هستیم.

 اسدالله بادامچیان در سیزدهمین مجمع عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، که با حضور شخصیت های برجسته اصولگرا در محل سالن همایش های دارالولایه منطقه جمکران قم برگزار شد، اظهار داشت: دوره دوازدهم حزب مؤتلفه اسلامی، دورانی بسیار سخت و پرکار بود؛ دورانی بود که دولت و شهرداری تهران و دستگاه ها، اکثرا در اختیار اصلاح طلبان اعتدالی بودند.

شورای نگهبان فرمودند هر کاندیدایی حزب مؤتلفه معرفی کند صلاحیتش برای ما احراز شده است/ آقای رئیسی در یک نبرد انتخاباتی پیروز شد / حزب مؤتلفه برای آقای رئیسی ۱۰۰هزار پوستر در تهران پخش کرد

وی افزود: اصلاح طلبان اعتدالی که در سال های اخیر شهرداری، دولت و دستگاه ها را در اختیار داشتند، تمایل به سازش با غرب داشتند؛ اهل ضعف در مقابل دشمنان مستکبر بودند؛ چیزی که با مشی انقلابی مؤتلفه مغایرت داشت. 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان این که سیاست های غلط این اصلاح طلبان اعتدالی در اداره کشور در سال های اخیر، کشور و مملکت ما را دچار نابسامانی های مختلف ازجمله تورم کرده بود و ما در این دوران باید به مصلحت انقلاب و سیاست های کلان نظام، تحمل می کردیم، گفت: از کاری که یک حزب باید به صورت مطالبه گری اقدام کند، مشکل داشتیم، که باید با تدبیر خاص انجام می دادیم تا دشمنان ما که چشم به اغتشاش در کشور داشتند، سوءاستفاده نکنند؛ و در نهایت گذاری که ما در این مرحله داشتیم در نهایت آرامش و امنیت و با رأی عظیم مردم و کنار گذاشتن این مجموعه های جریانی اصلاح طلب که همراه نیستند، به نتیجه برسانیم؛ به همین علت هایی که ذکر شد، حزب مؤتلفه در دوره دوازدهم، کاری سخت تر از دوره های قبل از این داشت.

وی خاطرنشان کرد: در میان این نابسامانی ها و ناهنجاری های سال های اخیر و دوران حاکمیت اصلاح طلبان اعتدالی، اما سلیقه های مختلفی در مجموعه اصولگرا و علاقمند به انقلاب وجود داشت که راهکارهای مختلف و البته افراط و تفریط های گوناگون، کار را برای تدبیر صحیح دلسوزان انقلاب دشوار کرده بود؛ در میان طیف اصولگرا رقابت های انتخاباتی شدت گرفته بود که وحدت اصولگرایی را تهدید می کرد و اختلافات داخلی اصولگرایان، احتمال موفقیت خطوط غیر صحیح را بالا می برد؛ لذا برای پاسداری از دستاوردها و حفظ خطوط صحیح و همراه با رصد اوضاع خیلی سخت بود، اما مؤتلفه با عنایت خداوندی و تدبیر مسئولان و همت یارانش در حزب، توانست با تدبیر در سایه سار ولایت این دوران را به سر بیاورد.

بادامچیان در ادامه سخنانش با بیان این که افزایش تورم بی سابقه و گرانی های بی سابقه، هزینه حزب مؤتلفه را به شدت بالا برده بود، گفت: مؤتلفه اسلامی حزبی است که بودجه های دولتی ندارد و متکی به کمک های مردم است و طبعتا رکود اقتصادی، کمک های مردمی را کاهش می داد؛ علی رغم این مشکلات، مؤتلفه توانست حزب را به خوبی اداره کند و بدهی های معوق را بپردازد و سامانه مالی نسبی را برای حزب اعمال کند؛ یعنی اگرچه سخت بود اما توفیق به دست آمد.

وی در ادامه با بیان این که حزب مؤتلفه در مسیر وحدت اصولگرایان بود، گفت: همچنین برای وحدت همه نیروهای اصولگرا، از جمله شورای وحدت و شورای ائتلاف، مؤتلفه اسلامی نقش عمده داشت؛ ما در شورای وحدت در کنار روحانیت مبارز عضو شدیم؛ و در شورای ائتلاف در انتخابات مجلس یازدهم عضو بودیم و در انتخابات هم نماینده داشتیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان این که دبیران استانی حزب مؤتلفه، برای برقراری وحدت در میان اصولگرایان تمام استان ها نقش مؤثری داشتند، گفت: این مهم در تاریخ انقلاب برای یک حزب در خط انقلاب بسیار مهم است.

وی با بیان این که با وجود همه مشکلات سال های اخیر کشور که توسط اصلاح طلبان اعتدالی ایجاد شده بود، در حزب مؤتلفه اسلامی توانستیم در ۵ انتخابات مهم حضور پیدا کنیم، گفت: یکی انتخابات شورایاری محلات تهران بود که خطوط التقاطی و اصلاح طلبان می خواستند در آنجا پیروز شوند و آن را مقدمه ای برای چند انتخابات بعدی از جمله ریاست جمهوری و مجلس قرار دهند؛ مؤتلفه برای این منظور از آغاز سال ۹۸ کار را شروع کرد؛ هزار نفر از اعضا شناسایی و در ۲۲ منطقه تهران و ۳۵۴ محله کار کردند؛ در نتیجه انتخابات با پیروزی ۷۰ درصد چهره های ارزش گرا به موفقیت رسید و ۲۵۰ نفر از نیروهای حمایت شده مؤتلفه، در این انتخابات، منتخب شدند. این یک پیروزی مهم بود.

بادامچیان افزود: دوم انتخابات مجلس یازدهم بود که بازهم مؤتلفه با هدف وحدت اصولگرایی وارد شد؛ عضو شورای ائتلاف شد و از استانها خواسته شد افراد واجد شرایط شان با ۹شاخص معرفی کنند که انجام شد و این در یک مجموعه مجلد برای ۳۱ استان ثبت و ضبط شده است؛ با شورای نگهبان در مورد افرادی که از سوی ما کاندیدا بودند و احراز صلاحیت نشده بودند صحبت شد؛ تشکر ویژه دارم که فرمودند آن که مؤتلفه معرفی کند صلاحیتش برای ما احراز شده است؛ و به حمدالله بخش عمده ای از افراد مورد نظر ما احراز صلاحیت شدند؛ و در نهایت از اعضای حزب مؤتلفه، ۲۷ نفر را برای انتخابات مجلس در تهران معرفی کردیم، اما در ساز و کار وحدت اصولگرایی، ۳نفر از آنان در فهرست نهایی اصولگرایی قرار گرفتند و رأی بسیار خوبی آوردند.

وی با بیان این که آمار حزب مؤتلفه اسلامی شگفت آور است، گفت: برای انتخابات مجلس یازدهم ۵هزار و ۳۰۰ نشست با اعضای شورای ائتلاف در سراسر کشور برگزار کردیم و حدود ۲۰۰ جلسه هم برای تفاهم بین نامزدها انجام شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اضافه کرد: در نهایت با خستگی ناپذیری دوستان مجلس فعلی با اکثریت اصولگرایی تشکیل شد و آمار قابل توجهی از اعضای مؤتلفه به مجلس رفتند.

وی در ادامه سخنان خود به انتخابات اخیر ریاست جمهوری هم اشاره کرد و گفت: به نظر بنده، انتخابات اخیر ریاست جمهوری، فقط یک رقابت انتخاباتی نبود، بلکه یک نبرد انتخاباتی بود؛ اصلاح طلبان و گروه های همراه شان به مقابله اصولگرایان امده بودند.

بادامچیان گفت: در میان اصولگرایان هم رقابت برای این که چه کسی رئیس جمهور باشد که بتواند مشکلات را حل کند با نیت های خیر و البته با تفاوت در نامزد وجود داشت که کار را سخت می کرد؛ در چنین وضعی مؤتلفه توانست وحدت را روی آیت الله رئیسی با کمک روحانیت هماهنگ کند و فعالیت های آشکار و نهان برای آقای رئیسی داشت و در همین راستا، نامزدهای مورد نظر خود را در انتخابات ثبت نام نکرد.

وی در ادامه با بیان گزارشی از فعالیت های انتخاباتی مؤتلفه برای آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر گفت: تمام دفاتر حزب مؤتلفه ستاد انتخاباتی آقای رئیسی شد و فقط در تهران ۱۰۰هزار پوستر و تراکت آیت الله رئیسی را پخش کردیم، تا الحمدالله رئیسی با رأی بالا رئیس جمهور شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به حضور سفرا و نمایندگان برخی از کشورها در کنگره این حزب، گفت: فعال ترین حزب ایران در ارتباطات بین المللی هستیم.

بادامچیان همچنین یاد و خاطره شخصیت های فقید سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی از جمله آقایان عسگراولادی، اعتمادیان، عرب و ... را گرامی داشت.

217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1581411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =