۲ نفر
۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
معرفی نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۲۲

فیلم‌های «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپیون و «بلفاست» به کارگردانی کنت برانا هر کدام با هفت نامزدی از پیشتازان رقابت برای رسیدن به جایزه گلدن گلوب هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفتاد و نهمین دوره جوایز گلدن گلوب با حواشی بسیار و بدون پخش تلویزیونی ۱۹ دی (صبح ۲۰ دی به وقت ایران) برگزار خواهد شد. 

شبکه ان‌بی‌سی در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها به ترکیب انجمن مطبوعات خارجی هالیوود و نبود تنوع نژادی در آن، از پخش مراسم امسال انصراف داد و به این ترتیب گلدن گلوب امسال از تلویزیون پخش نخواهد شد. 

در این دوره از جوایز گلدن گلوب با اعلام نامزدها در بخش سینمایی مشخص شد که فیلم وسترن «قدرت سگ» و فیلم سیاه و سفید «بلفاست» بیشترین تعداد نامزدی را به دست آورده‌اند. 

جین کمپیون و کنت برانا هر دو برای جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی نامزد شده‌اند و فیلم‌هایشان در رشته بهترین فیلم شانس دریافت جایزه دارند. 

در بخش تلویزیونی نیز سریال «وراثت»، «تد لاسو» و «برنامه صبحگاهی» پیشتاز شدند و سریال «بازی مرکب» با سه نامزدی در پی آن‌ها است. 

فهرست نامزدهای گلدن گلوب

جوایز سینمایی

بهترین فیلم: «بلفاست»، «کودا»، «تل‌ماسه»، «شاه ریچارد» و «قدرت سگ»

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال: «سیرانو»، «بالا را نگاه نکن»، «پیتزا لیکریش»، «تیک تیک ... بوم» و «داستان وست ساید»

بهترین انیمیشن: «افسون»، «لوکا»، «گریز»، «رایا و آخرین اژدها» و «معاد آفتابی من»

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان: «قهرمان»، «ماشین مرا بران»، «دست خدا»، «مادران موازی» و «کوپه شماره ۶»

بهترین کارگردان: کنت برانا برای «بلفاست»، جین کمپیون برای «قدرت سگ»، مگی جیلنهال برای «دختر گمشده»، استیون اسپیلبرگ برای «داستان وست ساید» و دنیس ویلنو برای «تل ماسه»

بهترین فیلمنامه: پل توماس اندرسون برای «لیکریش پیتزا»، کنت برانا برای «بلفاست»، جین کمپیون برای «قدرت سگ»، آدام مک‌کی برای «بالا را نگاه نکن» و آرون سورکین برای «ریکاردوس بودن»

بهترین بازیگر مرد (کمدی یا موزیکال): لئوناردو دی‌کاپریو در «بالا را نگاه نکن»، پیتر دینکلیج در «سیرانو»، اندرو گارفیلد در «تیک تیک ... بوم»، کوپر هافمن در «لیکریش پیتزا» و آنتونی راموس در «در هایتس»

بهترین بازیگر زن (کمدی یا موزیکال): ماریون کوتیار در «آنت»، آلانا هایم در «لیکریش پیتزا»، جنیفر لارنس در «بالا را نگاه نکن»، اما استون در «کروئلا» و راشل زگلر در «داستان وست‌ساید»

بهترین بازیگر مرد (درام): ماهرشالا علی در «آواز قو»، خاویر باردم در «ریکاردوس بودن»، بندیکت کامبربچ در «قدرت سگ»، ویل اسمیت در «شاه ریچارد» و دنزل واشنگتن در «تراژدی مکبث»

بهترین بازیگر زن (درام): جسیکا چستین در «چشمان تمی فی»، اولیویا کلمن در «دختر گمشده»، نیکل کیدمن در «ریکاردوس بودن»، لیدی گاگا در «خاندان گوچی» و کریستن استوارت در «اسپنسر»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: بن افلک در «نوار مناقصه»، جیمی دورنان در «بلفاست»، کیران هایندز در «بلفاست»، تروی کوتسار در «کودا» و کودی اسمیت مک‌فی در «لیکریش پیتزا»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: کاتریونا بلفی در «بلفاست»، آریانا دیبوز در «داستان وست ساید»، کریستن دانست در «قدرت سگ»، آنجانو الیس در «شاه ریچارد» و روت نگا در «عبور»

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1582515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =