برنامه وزارت ارشاد برای ۲۰۰ فیلم‌ مانده در صف اکران چیست؟

مهر نوشت: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نزدیک به ۲۰۰ فیلم سینمایی در نوبت اکران توضیحاتی ارائه کرد.

اسماعیلی در پاسخ به پرسشی درباره تعداد فیلم‌های زیاد در صف اکران مانده و برنامه‌های وزارتخانه برای ساماندهی این فیلم‌ها و فیلم‌های جدیدی که به صف اکران می‌پیوندند، چیست؟ گفت: در حال حاضر با برنامه فشرده‌ای روبرو هستیم؛ نزدیک ۲۰۰ فیلم سینمایی در نوبت اکران داریم. به همکارانم در سازمان سینمایی متذکر شده‌ام و در حال برنامه‌ریزی هستند تا با حداقل مشکل از این برهه گذر کنند. فکر می‌کنم الان نیز وضعیت فیلم‌های در حال اکران و استقبال مردم خیلی خوب است.

وی همچنین در مورد بودجه فرهنگی و کسری بودجه توضیح داد: اتفاق خوبی در دولت افتاد؛ اینکه بودجه نهادها افزایش آن‌چنانی نداشت، دولت یک تصمیم بزرگ برای حوزه فرهنگ گرفت، اینکه ۲ درصد بودجه دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی برحسب آئین نامه‌ای که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه خواهد کرد، سال آینده در حوزه سینما، تئاتر و برنامه‌های دیگر هنری صرف شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به اینکه این موضوع اختیاری است و دستگاه‌ها مکلف به اجرای این امر نیستند، نیز گفت: وقتی مجاز است، یعنی فضای مطالبه‌گری وجود دارد. قبلاً این میزان، یک درصد بود که در جلسه نهایی دولت به ۲ درصد ارتقا پیدا کرد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1583453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =