ضرغامی: بودجه مرمت بناهای تاریخی در اعتبارات عمرانی سال آینده دیده شد

مهر نوشت: وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت مرمت بناهای تاریخی گفت: این مهم در اعتبارات عمرانی ۱۴۰۱ به طور ویژه دیده می شود.

سیدعزت‌الله ضرغامی، در حاشیه بازدید از بناهای تاریخی اشکذر در استان یزد، در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های خوب استان یزد در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی اظهار داشت: تقویت صنعت گردشگری بعد از کرونا از اولویت های وزارت میراث فرهنگی است.

وی عنوان کرد: در این راستا نگاه ویژه ای به استانهای دارای قابلیت‌های ویژه گردشگری و میراث فرهنگی از جمله استان یزد داریم.

ضرغامی ادامه دا د: حراست از ظرفیت‌های موجود و تلاش برای تقویت صنعت گردشگری به ویژه بعد از شیوع ویروس کرونا از جمله اولویت‌های جدی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این‌که اعتبار لازم برای توسعه حوزه‌های مختلف گردشگری در میراث فرهنگی وجود ندارد، گفت: تلاش می‌کنیم در اعتبارات عمرانی ۱۴۰۱ بحث مرمت بناهای تاریخی را به صورت جدی دنبال می کنیم.

وی مشارکت سازمانهای مردم نهاد در طرح‌های میراثی را لازم و ضروری دانست و بیان کرد: کیفی‌سازی مراکز اقامتی از جمله راهکارهای موثر برای جبران خسارت‌های کرونایی است که باید مد نظر جدی دست‌اندرکاران در کل کشور قرار گیرد.

وزیر میراث فرهنگی اختصاص تسهیلات ۱۵۰۰ میلیارد تومانی به مراکز اقامتی و گردشگری را از جمله اقدامات در دستور کار عنوان و تأکید کرد: اعطای تسهیلات در حوزه صنایع دستی نیز در جلسه روز گذشته هیئت دولت مطرح و مورد تأکید رئیس جمهور قرار گرفت.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1583469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =