کمین یک بیماری مرگبار دیگر پشت مرزهای ایران

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس اخبار غیررسمی، بیماری مرگبار سرخک در آنسوی مرزهای ما بسیار جدی شده و مرگ و میر نیز به همراه داشته است.

سیدمحمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان خط مقدم جبهه سلامت کشور است، گفت: بر اساس اخبار غیررسمی، بیماری مرگبار سرخک در آنسوی مرزهای ما بسیار جدی شده و مرگ و میر نیز به همراه داشته است.

سیدمحمد هاشمی شهری گفت: با وجود درگیر بودن با موضوع پیشگیری و واکسیناسیون کرونا، بالغ بر ۲۵۹ هزار نفر از کودکان ۷ ماه تا ۹ ساله در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صرف نظر از ایرانی یا غیرایرانی بودن واکسن تزریقی سرخک دریافت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زاهدان گفت: بر اساس اخبار غیررسمی، بیماری مرگبار سرخک در آن سوی مرزهای ما بسیار جدی شده و مرگ و میر نیز به همراه داشته است.

وی  گفت: با وجود بحران کرونا و با وجود مشکلات متعدد، کارکنان بهداشتی و داوطلبان سلامت در سیستان و بلوچستان حداقل ۲ بار برای انجام واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال به درب منازل مردم در شهرها و روستاها مراجعه کرده‌اند.

هاشمی شهری گفت: سربازان خط مقدم جبهه سلامت کشور در سیستان و بلوچستان همچنان در پاک نگهداشتن استان و کشور از ویروس فلج اطفال موفق هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زاهدان گفت: همسایگان ما از معدود کشورهای درگیر با فلج اطفال هستند و افتخار نظام بهداشت سیستان و بلوچستان در پاک نگه داشتن کشور از بروز موارد جدید فلج اطفال به ۲۲ سال رسید.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1583483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =