به خدا دنبال باخت استقلال نیستیم

خبرورزشی نوشت: بازیکن اسبق استقلال گفت: تا این اندازه دست کم گرفتن یک تیم لیگ دوی بی احترامی به حریف است، شما بروید ۱۰ گل بزنید ولی به حریفتان احترام بگذارید تا آنها را جری نکنید.

تیم استقلال در چارچوب هفته یازدهم لیگ برتر باید مقابل شهر خودرو مشهد به میدان برود. این دیدار در فاصله نزدیک با بازی استقلال مقابل نود ارومیه تا حدودی تحت تاثیر مسابقه قبلی این تیم در جام حذفی قرار گرفته است. عباس سرخاب در گفتگو با خبرورزشی، درباره شرایط استقلال در دیدار مقابل نماینده ارومیه در جام حذفی و مسابقه پیش رو در لیگ برتر حرف زد.

چه شد که استقلال در دیدار مقابل نود ارومیه تا این اندازه با مشکل مواجه شود؟

کادر فنی استقلال در دیدار مقابل تیم نود ارومیه دست به یک ریسک فوق العاده بزرگ زد که به اعتقاد من جواب هم نداد و خیلی خطرناک بود. تا این حد که نزدیک بود استقلال به عنوان پر افتخار ترین تیم جام حذفی در همان بازی اول مقابل یک تیم لیگ دومی اوت شود.

چرا کادر فنی استقلال تا این اندازه تغییر در ترکیب تیم به وجود آورد؟

استقلال به عنوان یک تیم مردمی و قدرتمند باید در هر مسابقه‌ای با تمام قوا حضور پیدا کند. نفراتی که در این دیدار به میدان رفتند هم بازیکنان کوچکی نبودند. به هر حال این تیم استقلال است ولی من تعجب می‌کنم که چطور با چنین شرایطی برخی پیشکسوتان بعد از بازی با تیم ارومیه، به طرفداری چشم‌بسته از باشگاه و تیم استقلال پرداختند و می‌گفتند استقلال خیلی زیبا و دیدنی بازی کرد! طوری حرف زدند که انگار استقلال، سپاهان را در ضربات پنالتی شکست داده است. اما یادتان باشد که این تیم استقلال است. این مدل حمایت خیانت در حق استقلال است. تماشاگرانش چه گناهی کرده اند؟ آنهایی که به من حمله کرده بودند که شما منتظر باخت استقلال هستید بدانند که به خدا ما منتظر باخت استقلال نیستیم ولی باید بتوانیم در مقابل سوالات مردم جوابی برای آنها داشته باشیم. ما باید به مردم آرامش و قوت قلب بدهیم. خیلی ها می پرسند چرا استقلال اینگونه بازی کرد. واقعا شانس آوردیم. یک استراتژی کاملاً غلط باعث شد ما حریف را دست کم بگیریم.

بیشتر بخوانید: 

عکس | جوراب های سوراخ بی اثر ، پیشنهاد جادوگر به طارمی برای شکستن طلسم بود ؟

هر مدیری بیاید کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس باید کار خودشان را انجام دهند!

صحبت‌های عجیب بوفون درباره کریستیانو رونالدو

با این حساب به نظر شما مصاف یک تیم لیگ برتری با یه تیم لیگ دویی باید در چه شرایطی باشد؟

استقلال تحت هر شرایطی باید برای حریفش احترام قائل شود. هر تیمی، هر بازیکنی و هر مربی برای خودش شخصیت دارد. این سبک رفتارها باعث خدشه دار شدن دیسیپلین باشگاه می‌شود. استقلال هر چقدر هم بزرگ است نباید تیم روبرو را در نظرها کوچک کند. این نوع دست کم گرفتن حریف بی احترامی کردن به رقیب است. ایرادی ندارد اگر شما بروید و ۱۰ گل به چنین تیمی بزنید ولی باید به حریفتان احترام بگذارید. اینکه تیم دوم تان را بفرستید و قبل از بازی بگویید می‌خواهیم به عده‌ای استراحت بدهیم، نوعی کوچک شمردن حریف تلقی می‌شود و بی احترامی به تیم نود ارومیه است. چنین رفتاری باعث جری شدن حریف می‌شود و نتیجه معکوس دارد. ما در کار مربیگری علاوه بر مسائل فنی باید سیاست هم داشته باشیم .

با این شرایط دیدار تیم‌های استقلال و شهرخودرو را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

شهر خودرو تیمی است که در این سالها نه ثبات مدیریتی داشته و نه در کادر فنی‌اش چنین وضعیتی را شاهد بودیم. قطعاً استان خراسان رضوی از این تصمیمات ضرر می‌کند. اما باز هم با این شرایط تیم شهرخودرو حریف خطرناکی برای استقلال محسوب می‌شود. چون ما هیچ شناخت درستی از این تیم نداریم. ممکن است بازیکنان این تیم یک روز از لحاظ روحی خوب باشند و یک روز بد. همین حالا این تیم پس از بردی که در جام حذفی به دستاورد روحیه گرفته.

استقلال برای شکست دادن شهرخودرو باید چه استراتژی اتخاذ کند؟

استقلال باید به سرعت به این تیم گل بزند. اگر شهر خودرو تمرکزش را در بازی به دست بیاورد و بتواند برنامه هایش را در زمین اجرا کند آن وقت کار استقلال سخت خواهد شد. امیدوارم با توجه به شرایط امتیازی در صدر جدول، استقلال این بازی را نیز مثل بازی های اخیر با پیروزی به پایان برساند.

258 41

کد خبر 1585694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =