جعفر دهقان: هیچکس صدای بازیگران به ویژه پیشکسوتان را نمی‌شنود

میزان نوشت: بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» گفت: من می‌توانم ساعت‌ها درباره مشکلات و مصیبت‌های وارده بر بازیگران صحبت کنم، اما واقعاً گفتنش وقتی هیچکس برایش مهم نیست چه دردی را دوا می‌کند، هیچکس صدای مظلوم بسیاری از بازیگران مخصوصا پیشکسوتان را نمی‌شود.

جعفر دهقان بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» درباره تاثیر دوران کرونا بر بازیگران اضافه کرد: متاسفانه کرونا همه چیز را مختل کرده بود، بازیگران پیشکسوت قبل از کرونا هم وضع خوبی نداشتند به همین دلیل در زمان اوج کرونا به دلیل مشکلات معیشتی سر پروژه‌ها می رفتند و با جان خود بازی می‌کردند، حتی شاهد این بودیم که بسیاری از عزیزان بازیگر را به دلیل این بیمای از دست دادیم، اما چه می توان کرد، وقتی کسی حمایت نکند بازیگر از کجا باید درآمد داشته باشد.

وی در همین رابطه ادامه داد: خوشبختانه از ابتدای سال جاری اوضاع بیماری کرونا رو به بهبود است و از سویی تسریع در واکسیناسیون باعث شده تا مردم با آرامش بیشتری زندگی کنند، بسیاری از بازیگران هم با شروع دوباره تولیدات سر پروژه ها رفتند، امیدوارم این وضعیت تداوم داشته باشد و با ادامه واکسیناسیون سال آینده به طور کلی با واژه ای به نام کرونا روبرو نشویم. 

بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» درباره وضعیت بد معیشت بازیگران در سال گذشته تاکنون تاکید کرد: من می‌توانم ساعت‌ها درباره مشکلات و مصیبت‌های وارده بر بازیگران صحبت کنم، اما واقعاً گفتنش وقتی هیچکس برایش مهم نیست چه دردی را دوا می‌کند، هیچکس صدای مظلوم بسیاری از بازیگران مخصوصا پیشکسوتان را نمی‌شنود.

وی در همین رابطه ادامه داد: متاسفانه گلایه از وضعیت موجود بازیگران تنها به گفتن ختم می‌شود، زیرا اصلا کسی گوشش بدهکار حرف ما نیست، قرار بود حقوق بازنشستگی بازیگران افزایش پیدا کند، اما متاسفانه در حال حاضر من به عنوان بازیگری قدیمی کمترین حقوق را دریافت می‌کنم. چرا هیچ مسئولی در این مدت حال بازیگران را نپرسیده است، آیا اصلا می‌دانند بسیاری از بازیگران ما در چه شرایط بدی زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه سینما می‌توانستند در وضعیت فعلی در کنار بازیگران باشند، اما متاسفانه هیچ کمکی به ما نشده است، شاید همه فکر می‌کنند که هنرمندان وضعیت مالی خوبی دارند، اما به واقع به جز عده انگشت شماری اکثر هنرمندان وضعیت مالی بدی دارند.

بازیگر فیلم «بوی پیراهن یوسف» در همین راستا افزود: ما همیشه امیدمان به خداست، از خدا یاری می‌گیریم، شاید زندگی‌مان به مو بند است، اما به یاری خدا هیچگاه پاره نمی‌شود، اما به واقع هستند بازیگرانی که طی یک سال گذشته شرایط نگران کننده‌ای دارند، از مسئولین فرهنگی خواهش می‌کنم که به این دسته از هنرمندان نگاه کنند.

وی با اشاره به تعریف نشدن درست بازیگری به عنوان یک شغل در سینما ایران ادامه داد: باور کنید که بازیگری یک شغل است، اما نمی‌دانم چرا این شغل هیچگاه به درستی تعریف نشده تا بتواند دارای مزایای خاص خود شود، در حال حاضر من بازنشسته هستم، اما باور کنید حقوقم پول بنزین ماشینم را هم تامین نمی‌کند، تا چه زمانی ما باید از وضعیت موجود گلایه کنیم و هیچکس هم به حرفمان گوش نکند؟

دهقان خاطرنشان کرد: درد و دل بازیگران زیاد است، به شخصه یک بازیگر بازنشسته هستم، اما وقتی از پس هزینه‌های زندگی بر نمی‌آیم مجبورم تا جایی که توان دارم بازی کنم، امیدوارم وضعیت فعلی تمام شود تا بتوانیم حداقل کار کنیم، وقتی از ما حمایتی نمی‌شود تنها با کار کردن می‌توانیم گذران زندگی کنیم.

۵۸۵۸

کد خبر 1585967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مژگان IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۴
  0 1
  حالا اگر ایران را ترک میکردید هزاران متعصب حسود به شما میگفتند و طن فروش دولتیکه از هیچ یک از هنرمندان نخبگان ورزشکاران و مردمش درست حمایت نمیکند
 • ناشناس IR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۴
  1 0
  شما بازیگرا موقعی که جیک جیک مستونتون بود فکر زمستونتون نبود؟! وقتی برای بازی در هر فیلم به پول حالا، میلیارد ها تومان می گرفتید، به جای عیش و نوش و خوشگذرانی، پس انداز می کردید و به فکر امروز می بودید