هشدار  قالیباف : هرگونه فعالیت بانکی صندوق‌های فناوری و شکوفایی ، خلاف قانون است

ایلنا نوشت:هرگونه فعالیت بانکی از سوی صندوق‌های فناوری و شکوفایی خلاف قانون است. آنها فقط در این طرح که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است این امتیاز را دارند که اگر در قراردادهای خود شکایتی از آنها صورت گرفت قوه قضاییه با همان نگاهی که به تعهدات بانکی دارد به تعهدات این صندوق‌ها نیز رسیدگی کند.

 محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز  مجلس و در زمان بررسی طرح جهش تولید دانش‌بنیان، در رابطه با تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: طی چند سال گذشته شاهد شکل‌گیری موسسات مالی و اعتباری بودیم که این موسسات علیرغم اینکه اجازه فعالیت بانکی نداشتند به انجام امور بانکی پرداختند و خلق پول کردند و کشور را با مشکلات زیادی مواجه کردند.

صندوق‌های نوآوری و شکوفایی بدانند که حق انجام عملیات بانکی ندارند

وی ادامه داد: ما در این زمینه قانون داشتیم اما بانک مرکزی در برابر آنها کوتاهی کرد و جلوی فعالیت بانکی آنها را نگرفت در نهایت ۳۶ هزار میلیارد تومان از بیت‌المال صرف پرداخت خسارات ناشی از این صندوق‌ها شد.

رئیس مجلس اضافه کرد: صندوق‌های نوآوری و شکوفایی که در حوزه حکمرانی در فضای فناوری اختیار دارند باید بدانند که حق انجام عملیات بانکداری را ندارند. هرگونه فعالیت بانکی از سوی صندوق‌های فناوری و شکوفایی خلاف قانون است. آنها فقط در این طرح که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است این امتیاز را دارند که اگر در قراردادهای خود شکایتی از آنها صورت گرفت قوه قضاییه با همان نگاهی که به تعهدات بانکی دارد به تعهدات این صندوق‌ها نیز رسیدگی کند.

وی در پایان بیان کرد: صندوق‌های نوآوری و شکوفایی حق انجام هیچ‌گونه عملیات بانکی ندارند و فقط در قراردادهای آنها نگاه تعهدات بانکی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

انتقاد قالیباف از شیوه «تکراری و غلط»تصمیم گیری برای حل مشکلات اقتصادی در ۵۰ سال گذشته / باید کارآمدی دین در اداره جامعه محقق شود

قالیباف: یک جای کار می‌لنگد

21217

کد خبر 1587301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =