قصه‌گوی قزوینی در دنیا اول شد

عضو نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین رتبه اول مسابقه جهانی «قصه‌گویی» هند را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ در این مسابقه «رها طاهری» عضو مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون تاکستان استان قزوین رتبه اول را در رده سنی 13 تا 15 سال به‌دست آورد.

وی در مرحله نیمه‌نهایی قصه «بر بال سیمرغ» به نویسندگی پاییزه طاهری را اجرا کرد و در مرحله نهایی با قصه «اندازه دنیا» بر اساس کتابی از شکوه قاسم‌نیا مقام اول جهان را به‌دست آورد.

پیش از این «رها طاهری» در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون نیز برگزیده شده بود.

حامد رحمانی و پیمان ابراهیمی به ترتیب ترجمه قصه‌های این دو قصه‌گوی نوجوان را برعهده داشتند.

بر همین اساس، به دنبال همه‌گیری بیماری کرونا و برگزار نشدن مسابقه جهانی «قصه‌گویی» در سال گذشته، مسابقه قهرمانی «قصه‌گویی» جهان برای اولین‌بار به صورت مجازی برگزار و زبان فارسی نیز در زبان‌های مورد پذیرش این مسابقه گنجانده شد.

مسابقه جهانی «قصه‌گویی» به میزبانی کشور هند برگزار شد و ۵۲۰۰ شرکت‌کننده از ۱۳۰ کشور جهان به رقابت پرداختند. همچنین در این مسابقات محدودیت سنی وجود نداشت و قصه‌گویان غیرحرفه‌ای از ۳ تا ۱۸ سال و قصه‌گویان حرفه‌ای بزرگسال توانستند در ۶ رده مختلف به رقابت بپردازند.

در این مسابقات بیش از ۱۰۰ داور در مرحله نیمه‌نهایی و ده‌ها داور از جمله علی کاشفی‌خوانساری نویسنده کودک و نوجوان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در بخش داوران مرحله نهایی حضور داشتند.

مراسم پایانی مسابقات قهرمانی قصه‌گویی جهان، پنجم و ششم دی ۱۴۰۰ به میزبانی کشور هند برگزار شد.

48

کد خبر 1587713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =