رییس جمهور: حاج قاسم شخص نبود یک جریان بود و این مکتب در امتداد مکتب اباعبدالله است

ایرنا نوشت: رییس جمهور با بیان اینکه همیشه باید پرچم شهادت را برافراشته نگاه داشت، گفت: اینکه رهبر انقلاب از عنوان مکتب شهید سلیمانی استفاده کرده‌است فلسفه دارد، حاج قاسم شخص نبود یک جریان بود و این مکتب در امتداد مکتب اباعبدالله است و برای همین رهبر انقلاب تکلیف کردند مکتب شهید سلیمانی شناخته شود.

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی روز گذشته در جریان سفر خود به استان قم در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با اشاره به اخراج آمریکایی‌ها از سوریه، افغانستان و عراق، بیان کرد: امروز آمریکایی‌ها از همیشه ضعیف‌تر هستند. در منطقه هم دست برتر و ابتکار عمل با نیروهای حزب الله و مجاهدین و از جمله فلسطینیان است. اینها پیروزی‌های بزرگی است که در منطقه به وجود آمده است.
وی تصریح کرد: شهدا، امنیت منطقه را تضمین کردند و راحتی ما به برکت خون شهداست اما دشمنان دست بردار نیستند و داعش را از سوریه به افغانستان منتقل کردند.
رییس جمهور همچنین با اشاره به تحولات افغانستان تاکید کرد: امنیت افغانستان امنیت جمهوری اسلامی و ناامنی در آنجا ناامنی در ایران است.

سرگذشت ایران و افغانستان به هم گره خورده است
رییسی افزود: علاوه بر روابط همسایگی، خویشاوندی و تاریخی، سرگذشت ایران و افغانستان با همدیگر گره خورده‌است. رنج مردم افغانستان در این سه دهه گذشته رنج همه ما است. همه تلاش ما این است که دولتی در افغانستان سرکار بیاید که مردم این کشور احساس کنند این دولت برای همه گروه‌های افغانستانی و اقوام این کشور است و برای مردم این کشور آرامش فراهم کند.
وی بیان داشت: قریب چهار میلیون مردم افغانستان که برادران و خواهران ما هستند در ایران زندگی می‌کنند؛ زندگی ایرانیان و افغانستانی‌ها طوری با هم عجین شده که قابل تمایز نیست.
وی با اشاره به مجاهدت نیروهای حیدریون، زینبیون و فاطمیون درمنطقه تصریح کرد: این مجاهدت‌ها حرکت ماندگاری در دفاع از منطقه و ارزشهای اسلامی در مقابل جریان تکفیری بود. مبارزه با جریان تکفیری همیشه در خاطره مردم منطقه ماندگار است که به دور از گویش، خاک و دولت‌ها صورت گرفت.
رییس جمهور افزود: یک گروهک که دست ساخته آمریکا بودند آمدند تمام منطقه را به هم بریزند و الان هم تهدید بزرگی در افغانستان هستند. ایستادگی مردانه جوانان برومند، مسلمان، معتقد و پایبند مبانی باعث شد منطقه امن شود.

بیشتر بخوانید:

رئیسی: اگر بازار احساس بی‌ثباتی کند ، وضع بسیار خطرناک خواهد شد

هشدار نماینده مجلس : آقای رئیس جمهور همیشه زود دیر می‌شود / نگاه مردم کم کم تغییر می کند


وی با اشاره به فتنه داعش در منطقه اظهار داشت: وقتی گروه‌های مقاومت از جمله حیدریون، زینبیون و فاطمیون با داعش مبارزه می‌کردند خیلی‌ها اصلا این گروهک را به خوبی نمی‌شناختند. کار داعش مسلمانی نبود زیرا مسلمان سر نمی‌برد و کودک نمی‌کشد. رهبر انقلاب به خوبی تشخیص دادند و همان اول فرمودند که جنس کار داعش صهیونیستی است. در ابتدا خیلی‌ها این تشخیص را درک نکرده بودند اما به مرور مشخص شد که این کار، دست ساخته صهیونیست ها است و آنها داعش را مامور کردند اقدامات نیابتی انجام دهند و منطقه را به هم بریزند.
وی ادامه داد: همین جریان الان هم نمی‌خواهد صلح و آرامش در افغانستان شکل گیرد و مسجد مسلمانان را منفجر می‌کنند و آنها را به خاک و خون می‌کشند. جنس این کارها صهیونیستی است.
رییسی تاکید کرد: قدر کار حاج قاسم و مدافعان حرم و بچه‌هایی که در مقابل صدامیان ایستادند روز به روز روشن تر می‌شود. آن روزی که خیلی‌ها خوابشان برده بود آنها مردانه ایستادند و کار ماندگاری انجام دادند.

رییس جمهور: حاج قاسم شخص نبود یک جریان بود و این مکتب در امتداد مکتب اباعبدالله است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور در قالب سیزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم امروز وارد قم شد.

در جریان بازدیدها، دیدارها و جلسات روز نخست سفر رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به قم ، تصمیمات و اعتبارات مهمی برای کاهش مشکلات قم در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و عمرانی در نظر گرفته شد.

231

کد خبر 1587872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =