آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با رییسی: دیرکرد ربا و حرام است، اما در بانک‌ها از مردم اخذ می‌شود

​فارس نوشت: آیت الله نوری همدانی در دیدار رئیس جمهور با بیان اینکه اولین کار دولت باید ساماندهی وضعیت معیشت مردم باشد، گفت: همه مردم به دولت سیزدهم امیدوارند و منتظر گام‌های مثبت این دولت هستند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دومین روز از سفر استانی خود به قم صبح امروز با  آیت‌الله نوری‌همدانی دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله نوری همدانی در این دیدار با بیان اینکه اولین کار دولت باید ساماندهی وضعیت معیشت مردم باشد، گفت: همه مردم به دولت سیزدهم امیدوارند و منتظر گام‌های مثبت این دولت هستند.

وی همچنین به نظارت بیشتر بر بانک‌ها و فعالیت‌های آنان تاکید کرد و گفت: دیرکرد یک نوع ربا و حرام است، اما در بانک‌ها اعمال می‌شود و از مردم اخذ می‌شود.

بیشتر بخوانید:

رییسی: گرانی‌های اخیر نتیجه تصمیمات نادرست گذشته است/بزودی گرانی را متوقف می کنیم

این مرجع تقلید با بیان اینکه در اسلام پول در برابر کار پرداخت می‌شود خاطرنشان کرد: در ربا زایش پیدا می‌شود و پول در برابر پول پرداخت می‌شود که این اصلا مورد پذیرش اسلام نیست.

وی در ادامه بر استفاده دولت سیزدهم از مدیران باتجربه تاکید کرد و گفت: اداره امور را باید مسئولینی به دست بگیرند که از تجربه کافی برخوردارند تا مردم هم خیالشان راحت شود.

آیت الله نوری همدانی در ادامه بر گسترش هر چه بیشتر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت: در ساختار مملکت ما باید این فریضه واجب بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گیرد.

231

کد خبر 1587922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =