دعوا برای حذق فیلم سازمان سینمایی "اوج" از جشنواره !

روزنامه جوان نوشت:دوقطبی موقتی سینما بر سر فهرست راه‌یافتگان به چهلمین جشنواره فیلم فجر، مسئله‌ای است که هر سال با شدت و ضعف‌هایی ایجاد می‌شود، نکته مهم این است که این موضوع تازه‌ای نیست و در همه ادوار عده‌ای که فیلمشان به فجر راه نیافته به شکلی ناراحتی خود را بروز داده‌اند.

فیلمسازانی که آثارشان به چهلمین جشنواره فیلم فجر راه پیدا نکرده است، در روزهای اخیر مصاحبه‌هایی درباره شیوه انتخاب آثار در این دوره از جشنواره فجر داشته‌اند و در مقابل اعضای هیئت داوران در این دوره و دوره‌های گذشته فیلم فجر، تلاش دارند از روند انتخاب فیلم برای حضور در جشنواره دفاع کنند.
با نگاهی گذرا به روند انتخاب آثار برای حضور در جشنواره فیلم فجر می‌توان ردپای دعوا میان سازندگان فیلم‌ها و هیئت انتخاب را در اغلب دوره‌های فیلم فجر مشاهده کرد. با آنکه در اکثر مواقع دعواها موقتی و زودگذر بوده و در برخی مواقع نیز دعوا کشدار شده است.

هم اکنون بخشی از اعتراض‌ها به راه نیافتن فیلم «مسیح پسر مریم» ساخته سازمان اوج است که هیئت انتخاب پاسخ واضحی به آن نداده و البته هنوز توضیحی هم در این باره ارائه نکرده است.

به گزارش خبرآنلاین البته در دو روز گذشته چند عضو هیات داوران سطح کیفی پایین مسیح پسر مریم را دلیل حذف این فیلم اعلام کردند. 

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1588102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =