نیروگاه ۷.۷۲ مگاواتی شهرستان دورود به بهره برداری رسید

نیروگاه ۷.۷۲ مگاواتی شهرستان دورود با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان و امام جمعه شهرستان دورود به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، نیروگاه گازی ۷.۷۲ مگاواتی نورافزای افلاکیان شهرستان دورود د با حضور مهندس گودرزی نماینده شهرستان دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ، مهندس دالوند معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ، مدیر کل گمرک، حجت الاسلام حسینی نوری امام جمعه شهرستان دورود ، مهندس خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ،فرماندار شهرستان دورود و دیگر مسئولان استانی افتتاح شد.

 فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان در آیین افتتاحیه نیروگاه گازی شهرستان دورود، گفت:نیروگاه گازی  ۷.۷۲ مگاواتی شهرستان دورود در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع و اشتغالزایی ۱۸ نفر، سالانه ۵۶ هزار مگاوات ساعت تولید انرژی وارد شبکه برق استان خواهد داشت.

وی ادامه داد: برای ساخت این نیروگاه با همکاری شرکت‌های گاز، شرکت توزیع برق استان و شرکت برق منطقه‌ای  ۴ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی  سرمایه گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۷۰۰ هزار  مشترک برق در استان وجود دارد که ۸۴۰ مگاوات برق مصرفی  آنها است، بیان کرد:  نیروگاه برق آبی رودبار با ۴۵۰ مگاوات، نیروگاه گازی خرم‌آباد با ۳۲۴ مگاوات و نیروگاه گازی دورود با ۵۰ مگاوات برق استان را تولید می‌کنند.

مهندس خودنیا تصریح کرد: ۷ نیروگاه تولید پراکنده که حداکثر ظرفیت تولید برق آنها ۴۸مگاوات است در شهرک های صنعتی استان فعال و در حال تولید برق هستند.

وی با اشاره به اینکه تولید برق استان با مصرف تقریباً برابر است، اظهار کرد: امروز نیروگاه گازی شرکت نور افزای افلاکیان شهرستان دورود با ۷.۷۲مگاوات افتتاح شد که سالیانه ۵۶ هزار مگاوات ساعت انرژی را وارد شبکه برق استان خواهد داشت که این امر علاوه بر تقویت شاخص های پدافند غیرعامل برق باعث  پایداری شبکه برق در سطح استان لرستان خواهد شد.

وی ادامه داد:شهرستان دورود با ۶۵ هزار مشترک و پیک بار ۷۹ مگاوات با مصرف سالیانه ۳۸۰ هزار مگاوات ساعت که با راه اندازی این نیروگاه حدود ۹ درصد پیک بار شبکه و مصرف بالغ بر ۱۵ درصد مصرف انرژی سالیانه شهرستان را تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان اضافه کرد:  در سایر نقاط استان نیروگاه هایی مشابه این طرح در دستور کار و ساخت قرار دارد که باوارد شدن آنها به شبکه برق استان، علاوه بر تامین برق پایدار در بحث پدافندغیرعامل و تامین برق مناطق حیاتی، حساس و مهم در مواقع اضطرار مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

مهندس خودنیا افزود: در شهرک‌های صنعتی استان اولویت کاری احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده است که در مواقع کمبود برق، تولید برق توسط نیروگاه‌های آن برای بخش از جامعه یا صنعت که ارزش افزوده دارد، تامین شود و از ضرر و زیان به صنایع و تولید  جلوگیری کند.

محسن غیاثوند مدیرعامل شرکت نور افزای افلاکیان در این مراسم گفت: با افتتاح نیروگاه گازی ۷.۷۲ مگاواتی در قالب شرکت نورافزای افلاکیان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از برق شهرستان دورود در شرایط پیک و غیر پیک تامین خواهد شد.

غیاثوند بیان کرد: با توجه به خاموشی های مکرر در سال جاری و سال گذشته که در شهرک های صنعتی دورود رخ داد و باعث خسارات میلیاردی به واحدهای صنعتی شد، با راه اندازی این نیروگاه گازی ۷.۷۲ مگاواتی توسط شرکت نور افزای افلاکیان این مشکل برطرف خواهد شد.

 وی اظهار داشت: گرچه این طرح ۱۸ نفر اشتغالزایی خواهد داشت اما قطعاً از تعطیلی واحدهای که در آنها بیش از ۱۸۰۰ نفر که در شهرک صنعتی مشغول به کار هستند، جلوگیری خواهد کرد.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1588656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =