حضور قالیباف در منزل شهدای حادثه مراسم تشییع شهید سلیمانی

مهر نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی که به کرمان سفر کرده است در منزل شهدای حادثه مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی، حضور یافت.

 محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (دوشنبه، ۱۳ دی‌ماه) بر مزار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان حضور یافت، پس از حضور در گلزار شهدای این شهر و ادای احترام به مقام شامخ شهدا به خصوص شهید سلیمانی، در منزل شهدای حادثه ناگوار و تلخی که در روز تشییع پیکر پاک شهید سلیمانی در کرمان رخ داد حضور یافت.

یکی از این شهدا، شهیده مقصودی مادر ۳ فرزند پسر است که در این حادثه ناگوار به شهادت رسید. همسر این شهید و پدر خانواده نیز پیش از این جان خود را از دست داده است و هم اکنون فرزندان این خانواده تحت سرپرستی ۲ عموی خود گذران زندگی می‌کنند.

قالیباف حین حضور در منزل این شهیده در گفتگو با فرزندان وی در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت و تأکید کرد که دستگاه‌های مسئول باید برای رفع مشکلات این کودکان و خانواده این حادثه‌دیدگان به وظیفه خود عمل کنند.

طبق توضیحی که افراد این خانواده ارائه کردند در روزی که این حادثه رخ داد، خواهر این شهیده و ۲ دختر خردسال وی نیز به شهادت رسیده‌اند که این موضوع غم و اندوه مضاعفی برای بازماندگان شده است.

رئیس مجلس این اتفاق ناگوار را در روز تشییع پیکر شهید سلیمانی یک شوک به مردم ایران توصیف کرد و گفت: خانواده این شهدا که غم تلخی را تحمل کرده بودند با بزرگ منشی و صبر با آن برخورد کرده و این نشان‌دهنده روح بزرگ خانواده این شهدا و علاقه آن‌ها به شهید سلیمانی و کشور است.

خانواده دیگری که رئیس مجلس در منزل آن‌ها حضور یافت خانواده شهیده مائده کریم‌آبادی و شهیده زهرا گوهری بود. از این شهیده یک فرزند دختر و یک فرزند پسر به یادگار مانده که فرزند دختر وی در آستانه ازدواج است.

رئیس مجلس در منزل این شهدا نیز، اتفاق مذکور را بسیار تلخ و شوک‌آور دانست و صبر، تحمل و مواضع خانواده این شهدا را ستود و تأکید کرد: این روحیه نشان‌دهنده دلبستگی آنان به انقلاب اسلامی است و وظایف دستگاه‌های مختلف برای رسیدگی به مشکلات مردم را سنگین‌تر می‌کند.

قالیباف تأکید کرد: من در منزل شما حضور پیدا کردم چراکه خودمان را در برابر شما مسئول می‌دانیم و مطمئناً شخص حاج قاسم دغدغه توجه ما مسئولان به شما را دارد. مسئولان اجرایی ملی و استانی وظیفه دارند به مسائل بازماندگان رسیدگی کنند و بنده هم پیگیری‌های لازم را انجام خواهم داد.

بیشتر بخوانید:

تجمع شبانه دانشجویان مقابل سفارت سوئیس با شعار «انتقام انتقام»

قالیباف: سردار سلیمانی هیچ‌وقت خودنمایی‌های شیطانی نداشت

ببینید | نگاهی به زندگی مخزن اسرار و محرم راز حاج قاسم سلیمانی

21215

کد خبر 1589101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =