خانواده شهید مظلوم دکتر بهشتی به همراه جمعی از خانواده شهدا و اعضای ستاد بنیاد جانبازان هفتم تیر صبح چهارشنبه با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار ضمن اشاره به وقایع صدر اسلام و مشابهت‌های آن با مسائل انقلاب اسلامی ایران، تاکید کرد: شهادت شهدای هفتم تیر علیرغم خسارت‌های عظیم انسانی استحکام نظام اسلامی را بیشتر کرد و توانست فضای تهمت، نفاق و فحاشی آن زمان را که نوک پیکان آن شهید بهشتی را نشانه رفته و به صورت بحران‌سازی درآمده بود را تغییر داده و وحدت و همدلی یاران اصلی انقلاب و مردم را تقویت کند. 

وی افزود: وقایع هفتم تیر در تاریخ معاصر حادثه‌ای شبیه حادثه احد از لحاظ تعداد شهدا، مجروحان و آثار سازنده،‌ ثبت کرد. 

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مظلومیت دکتر بهشتی تاکید کرد: ایشان جزو پیشتازان انقلاب اسلامی بود که پس از شهادت بر تارک تاریخ انقلاب اسلامی ایران نشست و عظمت ایشان بر همگان مشخص شد. 

هاشمی رفسنجانی گفت: حق و حقیقت همواره در تاریخ پایدار است و هیچ فراز و فرودی نمی‌تواند آن را از بین ببرد. حقیقت گاهی گم، کم و بی‌رمق می‌شود اما همیشه وجود دارد و به طور قطع در قامت واقعی خود را نشان خواهد داد. 

وی با توصیه به همه دوستداران انقلاب به ویژه خانواده شهدای هفتم تیر به صبر و استقامت تاکید کرد: همگان باید تلاش کنیم تا انقلاب اسلامی که خون‌های زیادی برای آن ریخته شده است، در مسیر صحیح خود همیشه پایدار باشد. 

در ابتدای این دیدار آقایان دکتر لواسانی و اصغرنیا از بازماندگان فاجعه هفتم تیر مطالبی را در خصوص جایگاه و ارزش‌های اخلاقی این شهدا و همچنین تحولات جامعه بیان کردند.

/2727

کد خبر 158916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =