حمایت پورتو از عملکرد طارمی در سال ۲۰۲۱

عملکرد درخشان مهدی طارمی، ستاره ایرانی پورتو، باعث شده که نشریه این باشگاه نیز بار دیگر به تمجید از او بپردازد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ طارمی در ماه‌های اخیر با بحران جدی گلزنی روبرو بوده اما توانست در آخرین بازی سال دروازه بنفیکا را باز کند تا به عنوان بهترین گلزن لیگ پرتغال در سال ۲۰۲۱ به کارش پایان دهد. 

 نشریه Dragoes Diario از باشگاه پورتو آماری را در حمایت از این مهاجم منتشر کرده تا به تمجید از عملکرد او در زمین بپردازد. 

در گزارش منتشر شده از سوی این نشریه آمده:« ستاره میدان مهدی طارمی بود، پنجمین بازیکن موقعیت‌ساز دنیا در سال ۲۰۲۱ که موفق شد عنوان بهترین گلزن و پاسور در سال ۲۰۲۱ در پرتغال را نیز از آن خود کند. بر اساس آماری که توسط ترانسفرمارکت منتشر شده، این مهاجم بین ماه‌های ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۱ موفق شد روی ۴۸ گل تاثیرگذار باشد – رکوردی که بسیار بالاتر از کریستیانو رونالدو با تاثیرگذاری روی ۴۱ گل و برابر با محمد صلاح است. تنها کیلیان امباپه، روبرت لواندوفسکی، ارلینگ هالند و کریم بنزما آمار بهتری از او داشتند و لیونل مسی، برنده توپ طلای ۲۰۲۱، با یک گل اختلاف بالاتر از او قرار گرفت. این آمار بدی برای بازیکنی نیست که بارها از سوی نشریات پرتغالی مورد انتقاد قرار  گرفته است. »

در ادامه این گزارش همچنین آمده:« تنها شش بازیکن در دنیای فوتبال آماری بهتر از طارمی در زمینه ارسال پاس در سال ۲۰۲۱ داشته‌اند. در لیگ پرتغال هیچ بازیکنی بیشتر از این ستاره ایرانی پاس گل ارسال نکرده است. به ثمر رساندن ۲۰ گل در لیگ و ۲۴ گل در تمامی رقابت‌ها باعث شد که مهدی طارمی بهترین گلزن پرتغال در سال گذشته به حساب بیاید. بسیاری باور دارند که او همین درخشش را در سال ۲۰۲۲ تکرار خواهد کرد و خواسته ما هم همین است.»

بیشتر بخوانید:

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1589558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =