افزایش فوتی‌ها، ۱۰ جان باخته در سیل جنوب

مهر نوشت: رئیس عملیات و مدیریت بحران وزارت بهداشت، تازه ترین اخبار از خسارات سیلاب در جنوب کشور و اقدامات انجام شده در زمینه امدادرسانی به مصدومان و نیازمندان را تشریح کرد.

مجتبی خالدی گفت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص بارش شدید باران، برف و وزش شدید باد در سطح کشور و رصد مرکز هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دریافت اطلاعت مراکز EOC دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجموع از ۳۱ استان (۶۴ دانشگاه علوم پزشکی) تحت تأثیر سامانه‌های بارشی قرار گرفته اند.

وی افزود: شدت بارش‌ها در استان‌های بوشهر، هرمزگان، جنوب استان‌های کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان و در نواحی مرکزی و شمالی خراسان جنوبی و خوزستان به وقوع پیوست که منجر به آب‌گرفتگی منازل مسکونی، معابر عمومی، انسداد مسیرهای اصلی و فرعی، آسیب به زیرساخت‌های عمومی، قطعی برق و آب، آب‌گرفتگی مراکز حوزه سلامت و آسیب به برخی از مراکز درمانی و بهداشتی، حریق منازل مسکونی به دلیل اتصال برق و غیره شد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی این حوادث ۲۶ نفر مصدوم و ۱۰ نفر جان خود را در استان‌های فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان از دست دادند.

خالدی در پایان گفت: همچنین به منظور ارائه خدمات مطلوب درمانی و بهداشتی بیش از ۳۰۰ خانم باردار پرخطر و بیماران خاص از مناطق پر خطر به مناطق امن انتقال یافتند.

بیشتر بخوانید:

افزایش فوتی‌های سیل جنوب به ۹ نفر

۴۷۲۳۳

کد خبر 1589634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =