انتقاد کارگردان «گشت ارشاد ۳» از مهران مدیری/ ناصر ملک‌مطیعی را خُرد کردید

سعید سهیلی در گفت‌وگویی ویدئویی با اشاره به حضور زنده‌یاد ناصر ملک‌مطیعی در برنامه «دورهمی» و پخش نشدن آن، خطاب به مهران مدیری گفت: «ملک‌مطیعی دماوند سینمای ایران بود و شما در «دورهمی» خردش کردید.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعید سهیلی که به تازگی فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» را روی پرده سینما برده است، در مصاحبه‌ای تصویری از ناصر ملک‌مطیعی و پخش‌نشدن گفت‌وگویش با مهران مدیری در برنامه «دورهمی» گفت. 

سهیلی در این گفت‌وگو با اشاره به این که «خیلی‌ها می‌گویند همه ایرانی‌ها می‌توانند به ایران برگردند» ادامه داد: «من از همه کسانی که به ایرانی‌های خارج از کشور می‌گویند برگردید، یک سوال دارم. برگردند چه کنند؟! حبیب آمد، دق کرد. بهمن مفید برگشت، دق کرد. بقیه هم برگردند دق کنند؟!»  

کارگردان «گشت ارشاد ۳» افزود: «این درد است که کسی مانند ناصر ملک‌مطیعی ۴۰ سال بعد از انقلاب در ایران بماند و نتواند به پرده سینما برگردد. بعد از انقلاب همه به سر کار خود برگشتند، غیر از هنرمندان و درواقع این‌ها برکنار و تعلیق شدند. چند سال؟ یک سال؟ ۱۰ سال؟ ۲۰ سال؟ ۴۰ سال تعلیق‌کردن یک بازیگر از شغلش، از کارش، انصاف است؟! این که شعار بدهیم هنرمندان برگردند، زمانی زیباست که بگوییم برگردند سر کارشان.»

بیشتر بخوانید: 

اظهارنظر عجیب کارگردان «گشت ارشاد ۳» درباره ریحانه پارسا 

ماجرای تماس شادمهر عقیلی با کارگردان «گشت ارشاد»، پیش از مهاجرت 

عصبانیت سعید سهیلی از تغییر فامیلِ پسرِ بازیگرش

او با اشاره به حضور ناصر ملک‌مطیعی در برنامه «دورهمی» که هیچ‌گاه روی آنتن نرفت، گفت: «من اگر به جای مهران مدیری بودم بعد از آن که ناصر ملک‌مطیعی را با آن عظمت، با آن ابهت، با آن بزرگی، با آن منش، با آن آقایی، آوردمش در برنامه «دورهمی» و نشاندمش روی آن مبل و از او برنامه گرفتم و ضبط کردم و قول پخش دادم و جلوی پخشش گرفته شد، دیگر «دورهمی» را، به عنوان اعتراض، ادامه نمی‌دادم. چرا باید ملک‌مطیعی بیاید روی مبل «دورهمی» بنشیند، مصاحبه کند، منتظر شود که پخش شود، بمیرد و پخش نشود و بعد مهران مدیری آن برنامه را ادامه بدهد؟! یک جایی باید داد بزنیم، یک جایی باید حرف بزنیم. کِی؟! بهترین زمانش برای مهران مدیری همان زمان بود که بگوید ناصر ملک‌مطیعی به احترام من روی این مبل نشست. به احترام من به این برنامه آمد و حالا اگر قرار است پخش نشود، من این برنامه را ادامه نمی‌دهم. اگر مهران مدیری می‌ایستاد آن برنامه پخش می‌شد.» 

انتقاد کارگردان «گشت ارشاد ۳» از مهران مدیری/ ناصر ملک‌مطیعی را خُرد کردید

سهیلی با بیان این که «ناصر ملک‌مطیعی کوه سینما بود، دماوند سینمای ایران بود و شما در «دورهمی» خردش کردید»، افزود: «آقای بهمن مفید با درد بسیار، با غصه بی‌اندازه زیر خاک رفت. من نمی‌خواهم فقط از مرده‌ها حرف بزنم. خیلی‌ها هستند که می‌توانند برگردند و می‌توانند روی پرده سینما بدرخشند و تجربه‌شان را به جوان‌ها منتقل کنند. مرتضی عقیلی می‌آید ایران و برمی‌گردد. بازیگر تئاتر بوده است، بازیگر سینما بوده است، تحصیل کرده است، کِی باید مرتضی عقیلی دوباره برگردد سر کارش، سر شغلش، سر هنرش، این‌ها درد است، سینما، سینمایی است که از همه طرف مظلوم واقع شده است، هجمه‌ای که به سینمای ایران می‌شود به هیچ‌کجا نمی‌شود، این‌ها دردهایی است که باید گفت، مظلوم‌تر از هنرمندان، به خصوص مظلوم‌تر از هنرمندان موسیقی و سینما وجود ندارد. نگذاریم بقیه دق کنند و بمیرند، چیزی از این‌ها نمانده است. اگر چهل نفر بودند، سی نفرشان رفته‌اند، این ده نفر دیگر را دریابیم، من بحثم این است.» 

۵۸۲۵۹

کد خبر 1590015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  9 13
  همین مون مونده تو بخوای راجب مهران مدیری اظهار نظر کنی خواهشا احترام خودت رو نگه دار
 • حسین IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  2 5
  اولاارزش ناصرخان آنقدربالاست که بااین چیزهاخردنمیشودثانیا ناصرخان البته بنظربنده نبایدمیرفت توبرنامه شومنی که فقط حرفش اینه عاشق شدی وازاین پرت وبلاها وحواسش به جیب مبارکش است ناصرخان دردل مردم ایران جاخوش کرده وهست وخواهدبود
 • محمدرضا IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  3 21
  مهران مدیری تموم شده. هم اخلاقی و هم فنی . هیچی نداره.
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
   4 0
   خودت تموم شدی نه دیگران
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  10 3
  الکی تز نده سعید سهیلی خودت از همه بدتری
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  4 17
  درود به شرفت، حرف حق زدی.
 • ناشناس IR ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  0 0
  متاسفانه در این مملکت هر کسی محبوبیت زیادی پیدا کند ممنوع التصویر می شود. این قضیه از قبل از انقلاب نیز بوده است. و خیلی بد مرامی است. و باید درست شود
 • ایرانی IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  1 15
  ناصر ملک مطیعی وفردین وبهروز وثوقی قلب ملت ایران است وخواهر بود .همیشه در قلب ذهن من هستید يادتان جاودان باد
 • ناشناس IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  1 10
  احسنت واقعا حرف درست ،به جا وحقی هست .
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  6 1
  جمع کن خودت ناصر ملک مطیعی کی بود مگه ازش بت ساختین
 • Ali IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
  2 0
  اینجا ایرانه فردین ایرج قادری ناصر ملک مطیعی بهمن مفید وحدت دنیا چجوری با پیشکسوتان رفتار میکنند تو ایران چطور واقعاً که......
 • شیرین IR ۰۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  1 0
  خدایا تا کی گروگان باشیم ما خودت نجاتمون بده 😪
 • مهدی IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  0 0
  فعلا که همه دارند میرن
 • داودقاسمی IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  1 6
  منم میگم دمت گرم حرف. دل یک ملت رو زدی .......
 • احسان رودافشان IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  1 23
  دم اقای سهیلی گرم که درست ودقیق حرفش رازد
 • یه بنده خدا IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
  0 9
  راست گفته خب
 • IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
  3 2
  ناصر کیه بابا برو کشکت رو بسا اصلا تو خودت کی هستی که راجب برنامه دیگران نظر بدی پخش نشد که نشد به جهنم تو واون پرویز پرستویی