قدردانی فرمانده کل ارتش از اقدامات بخش بهداشت و درمان نیروهای مسلح در بحران کرونا

ایرنا نوشت: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح در دوران شیوع کرونا با توان عملیاتی بالا به یاری بیماران شتافتند که این افتخاری برای بخش بهداشت و درمان نیروهای مسلح است.

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی روز شنبه در آیین برپایی و افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مختاری ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه عملیاتی فتح المبین که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، افزود: کرونا فرصتی شد تا بخش بهداشت و درمان در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران جوهره وجودی خود را به نمایش بگذارد.
وی این توان عملیاتی بالای بخش بهداشت و درمان نیروهای مسلح در خدمت رسانی به بیماران کرونایی را یک افتخار بزرگ برای این بخش دانست و گفت: این توان عملیاتی بالا حاصل آموزه‌های هشت سال دفاع مقدس است.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی اظهارداشت: بخش بهداشت و درمان نیروهای مسلح در هشت سال دفاع مقدس در خدمت رسانی به مجروحان افتخار آفرید و نقش تعیین کننده‌ای در کمک رسانی به مصدومان و رزمندگان داشت.
وی همچنین برپایی بیمارستان صحرایی شهید مختاری ارتش در منطقه فتح المبین به عنوان یکی از یادمان‌های دوران دفاع مقدس را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: این بیمارستان در هشت سال دفاع مقدس به ۱۰۰ هزار رزمنده خدمات درمانی ارایه کرد ضمن اینکه معراج هشت هزار و ۱۱۸ شهید والامقام بود.
امیر سرلشکر موسوی از افرادی که در برپایی این بیمارستان صحرایی همکاری و مشارکت داشتند، قدردانی کرد.

یادمان فتح المبین یادگار ارزشمند عملیات غرور آفرین فتح المبین در سال ۱۳۶۱ به شماره ۱۷ در فهرست میراث دفاع مقدس ثبت شده است.
در عملیات غرورآفرین فتح المبین که دوم فروردین ماه ۱۳۶۱ با رمز یا زهرا(س) در غرب شوش و دزفول انجام شد نیروهای متجاوز بعثی از مناطق مرزی ایران عقب رانده شدند.

فرمانده کل ارتش : تحریم‌ها را باید با خودکفایی به فرصت تبدیل کرد

بیشتر بخوانید:

تصویری از امدادرسانی نیروی دریایی ارتش به سیل‌زدگان جنوب کشور

21231

کد خبر 1590291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =