عضو هیئت رئیسه مجلس : نگرانی‌ها درباره حذف ارز ترجیحی حائز اهمیت است اما ناگزیر از حذف آن هستیم

ایسکانیوز نوشت:حسینعلی حاجی‌دلیگانی ، با اشاره به تصمیم مجلس درباره حذف ارز ترجیحی اظهار کرد: نگرانی‌ها در این زمینه حائز اهمیت و قابل تأمل است. اما اگر دولت اراده کند و کار را درست انجام دهد، مشکلی برای جامعه پیش نخواهد آمد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: ادامه این روش دیگر به صلاح کشور نیست و ناگزیر از حذف ارز ترجیحی هستیم. اینکه ارز را با قیمت 4200 بدهیم، ولی نتیجه آن برای مردم کم باشد و بازخورد آن به نفع مردم نباشد پذیرفتنی نیست. ولی این مهم باید با دقت انجام شده و مابه‌ازای جبرانی آن برای مردم تعیین شود تا بتوان آن را اجرایی کرد.

ناگزیر از حذف ارز ترجیحی هستیم / مسیر اشتباه جهاد کشاورزی در نهاده‌های دامی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه افزایش دو برابری یارانه جوابگوی برنامه حذف ارز ترحیجی نیست و باید تمهیدات دیگری در بودجه اندیشیده شود، تأکید کرد: اقشار کم درآمد جامعه باید بتوانند از تسهیلات بیشتری استفاده کنند، مانند اینکه این مسئله در سهم بیمه‌های درمانی آنان جبران شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی درباره قیمت نهاده‌های دامی گفت: روشی که جهاد کشاورزی اکنون برای تهیه نهاده‌های دامی انجام می‌دهد نه دامداران را راضی کرده و نه کشور به نتیجه می‌رسد. معتقدم چنین اموری باید به خود مردم واگذار شود.

حاجی‌دلیگانی تأکید کرد: با این روش‌ها سرنوشت ده ها میلیون رأس دام را وابسته به دولت کرده‌ایم که اشتباه است. اکنون دولت جو و نهاده را به دامداران می‌دهد تا دام سبک یا سنگین پرورش دهند. چنین روشی هیچ جای دنیا مرسوم نیست و خود ایجاد رانت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هشدار نماینده مجلس درباره سرایت گرانی ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی به سایر کالاها

حذف ارز دولتی و پرداخت یارانه بیشتر چه تبعاتی خواهد داشت؟

21217

کد خبر 1590444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =