نماینده مجلس : حقوق کارمندان دولت ناعادلانه است؛ دولت فکری برای فقرزدایی کند

نماینده رشت در مجلس با انتقاد از وابستگی 36 درصدی دولت به نفت در بودجه 1401 گفت: دولت باید دلیل قانع‌کننده‌ای برای رشد 8 درصدی اقتصاد که در لایحه 1401 آمده بیان کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 19 دی ماه) در جلسه علنی مجلس و در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 1401 اظهار داشت: رئیس جمهور در اظهارات خود به ارز 4200 تومانی و ناعادلانه بودن حقوق و دستمزد کارمندان دولت اشاره کرد اما باید بداند ما یک میلیون کارمند با قراردادهای شرکتی و حجمی در کشور داریم که بایستی به حقوق آنها رسیدگی شود.

وی افزود: رئیس جمهور در اظهارات خود از مجلس خواست که برای فقرزدایی فکری کند در حالی که مقام معظم رهبری تاکید بر این دارند که دولت لایحه کارشناسی به مجلس ارائه دهد، لذا دولت نباید حرفی برعکس بیان کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید دلیل قانع‌کننده‌ای برای رشد 8 درصدی اقتصاد که در لایحه 1401 آمده بیان کند، این در حالی است که ما سرمایه‌گذاری کافی داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف کشور نداشته‌ایم.

کوچکی نژاد با بیان اینکه وابستگی دولت به بخش نفت در بودجه 36 درصد است افزود: دولت 300 هزار میلیارد تومان به صندوق تامین اجتماعی بدهکار است این در حالی است که ما شاهد افزایش قیlت خوراک پتروشیمی‌ها طبق لایحه بودجه سال 1401 هستیم.

وی خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه 1401 رقم 98 هزار میلیارد تومانی برای فروش اوراق در نظر گرفته است، این در حالی است که اگر نتوانیم رقم مناسب نفت را بفروشیم دولت مجوز فروش بیشتر اوراق را داده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دولت 2 هزار ردیف بودجه را در لایحه بودجه 1401 به 50 ردیف متمرکز کرده که همین موضوع مشکلاتی را برای بخش‌های مختلف دولت در استان‌ها و شهرستان‌ها ایجاد کرده است.

کلیات لایحه بودجه سال 1401 قرائت شد /  اعلام حداقل حقوق کارمندان و  رقم پاداش پایان خدمت بازنشستگان

بیشتر بخوانید:

قالیباف انتقاد بودجه ای رئیسی از مجلس را با انتقاد از دولت پاسخ داد

21231

کد خبر 1590806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =