رئیسی : تورم، مردم و علما را نگران کرده / تورم کنونی در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده / سیر نزولی تورم آغاز شده است

تسنیم نوشت: رئیسی گفت: دشمن به دنبال ناامید سازی مردم است، اما ما در عمل و اجرا تلاش داریم مردم را امیدوار کنیم، شما علمای محترم هم کمک و هم دعا خواهید کرد.

 رئیس جمهور "تورم را نگرانی مردم و علما دانست و با بیان این که این مساله در اولویت دولت قرار گرفته است، گفت: تورمی که تجربه می‌کنیم در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده، اما بحمدالله سیر نزولی تورم آغاز شده است.

خبر مهم رئیسی از آغاز سیر نزولی تورم

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی‌ در ارتباط زنده با دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد اظهار داشت: امروز وظیفه همه ما و شما وظیفه سنگینی است؛ آنچه اقتضای انقلاب شکوهمند اسلامی و نوزدهم دی ماه برخاسته از حوزه علمیه به عنوان قلب انقلاب اسلامی است.

رئیس جمهور، که در سفر استانی هرمزگان به سر می‌برد با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله یزدی و علمایی که به رحمت خدا رفته‌اند، از نقش آفرینی آنها تجلیل کرد.

وی با اشاره به رسالت و نقش حساس و مهم علما در انقلاب اسلامی، حوزه‌های علمیه را مبدا و خاستگاه انقلاب دانست و با تاکید بر این که دین باید در عرصه زندگی اجرا شود، گفت: اجتهاد تمدن‌ساز می‌تواند مبتنی بر مبانی غنی ما بسیاری از سوالاتی که در جامعه وجود دارد را پاسخ دهد.

رئیس جمهور تاکید کرد: حوزه‌های علمیه به عنوان حامی نظام باید همواره دغدغه انقلاب و پیشرفت امور را داشته باشند و نمی‌توانند نسبت به دغدغه‌های جامعه بی توجه باشند.

‌رئیسی شناخت نیاز جامعه، آمادگی برای نقش آفرینی برای رفع نیازهای جامعه را دو وظیفه سنگین علما و حوزویان دانست و گفت: علمای ما در این مسیر هرچه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند، برای این که علم دین برپا بماند.

وی تاکید کرد: محوری‌ترین نقطه اجرای عدالت است که همه باید به دنبال آن باشیم، علمای بزرگ ما بر اساس میثاق علم و اقامه عدالت و مبارزه با فساد که با خدای خود بسته‌اند، باید خود را برای چنین نقش آفرینی آماده سازند.

رئیس جمهور عدالت را مساله محوری دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: چهل سال از پیروزی انقلاب گذشته، کارهای زیادی شده که باید نسبت به آن قدردان بود، اما عقب ماندگی‌ها و کاستی‌هایی داریم، به ویژه در حوزه اقتصاد کاستی‌هایی داریم، اگر به فرمایشات امام و رهبری عمل می‌شد وضع ما بهتر از این بود.

وی گفت: در بستر گام دوم انقلاب و بیانیه که هم کاستی‌ها و هم افق‌ها روشن شده باید بیش از پیش تلاش کنیم، از جامعه محترم مدرسین به عنوان نهادی اثرگذار و علمای محترم و حوزه‌های علمیه می‌خواهیم نسبت به این حرکت که همه باید در آن سهیم باشیم نقش آفرین باشند.

رئیس جمهور گفت: ما در دولت تلاش می‌کنیم تا عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم، به نظرات حوزه‌های علمیه و ارشاد علما نیاز داریم، حوزه‌های علمیه و روحانیت می‌توانند اتاق فکر دولت باشد، به دولت کمک کنند و پشتیبانی نمایند تا بتوانیم کارها را به سامان برسانیم.

بیشتر بخوانید:

نماینده مجلس: ما که در جلوگیری از تورم موفق نبوده‌ایم ،حداقل ، حقوق ها را افزایش دهیم

این لایحه بودجه فقرزدا نیست، فقرزاست/ آستانه تحمل مردم شکننده است

‌رئیسی با اشاره به اولویت‌های دولت، گفت: مساله مهم و اولویت‌دار دولت کرونا بود، در روزهای نخست که دولت را تحویل گرفتیم 700 خانواده داغدار عزیزان شأن می‌شدند، اما به لطف خدا آمار تلفات بسیار کرونا پیدا کرده است، اینها از الطاف الهی است، دومین نکته پیش روی ما وضعیت کالاهای اساسی بود، امروز ذخایر کالای ما در وضعیت بسیار خوبی و اطمینان بخش است و هیچ نگرانی در این زمینه نداریم.

رئیس جمهور افزود: مسئله دیگر مساله بودجه و اعتبارات کشور بود، در حالی که برخی تصور می‌کردند ما نمی‌توانیم منابع خود را تأمین کنیم به لطف خدا هم صادرات نفتی و هم غیر نفتی را دنبال می‌کنیم، میزان صادرات نفتی ما خوب است و ما در این زمینه نگران نیستیم، بله تهدیدها و تحریم‌ها هست اما ما در هر دو جبهه خنثی‌سازی و هم رفع تحریم‌ها تلاش می‌کنیم و اینها را عزت مندانه دنبال می‌کنیم؛ صادرات غیر نفتی ما بیش از چهل درصد افزایش یافته است، برگشت منابع به خزانه دنبال می‌شود، نسبت به ذخایر ارزی و ریالی خود نگران نیستیم.

ئیس جمهور مسئله تورم را نگرانی مردم و علما دانست و با بیان این که این مساله در اولویت دولت قرار گرفته است، گفت: تورمی که تجربه می‌کنیم در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده، اما بحمدالله سیر نزولی تورم آغاز شده ‌و اگر همه کمک کنند زمینه برای تغییر و کاستن از مشکلات فراهم شده است و همه باید کمک کنند.

وی اضافه کرد: دشمن به دنبال ناامید سازی مردم است، اما ما در عمل و اجرا تلاش داریم مردم را امیدوار کنیم، شما علمای محترم هم کمک خواهیم کرد و هم دعا خواهید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به تعیین حجج اسلام والمسلمین تقوی و حاج ابوالقاسم دولابی برای تسهیل ارتباطات دولت با ائمه جمعه و حوزه‌های علمیه، اعلام کرد که ارتباط دولت با این دو بخش منحصر به این بزرگواران نخواهد بود، امیدواریم که با کمک علمای اعلام و حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین، دولت بتواند در مسیر رفع مشکلات بهتر از قبل عمل کند.

21217

کد خبر 1592134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 8
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  برای همین آقای رو حانی در دولت اول خود دغدغه کاهش تورم داشت و هر روز آن را پیگیری می کرد. حالا فهمیدید چرا؟
  • وحید IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
   22 89
   نتیجه دغدغه اش به فنا دادن اقتصاد بود و افزایش تورم،
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
   38 91
   خداروشکر که پیگیرش بود و با تورم بالای چهل درصد دولت رو تحویل رئیسی داد. اگه پیگیر نبود چی میشد؟! 🤭🙃
 • DE ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  105 4
  فعلا تورم همه را نگران کرده ولی کاری از دست کسی بر نمیاد لطفا کاری کنید تا دیر نشده ........
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
   26 13
   بگو مرکل تحریمها رو برداره درست میشه
 • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  یعنی علما با مردم فرق دارند و خونشان رنگین تر است
  • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
   12 57
   مگه کسی چنین حرفی زده؟
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  153 9
  اگر شما میگویید تورم کاهش یافته پس حتما باید قبول کرد حتی اگر خودت میبینی که داری از تورم خفه میشوی!!
  • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
   9 86
   حالا چرا شما از این خبر ناراحت شدی؟
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  65 10
  باید یک تیم اقتصادی قوی (متناسب با تحصیلات اقتصادی و مدیریت )به کمک بیاید
 • حجت IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  118 9
  جناب ریسی سرمردم کلاه نزارید بااین بودجه ای که به مجلس دادید بعد از عید زندگی مردم راجهنم می کنید
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  ایام تبلیغات پراید زیر ۱۰۰بود و شما قول ارزونی دادید ولی الان نزدیک ۲۰۰میلیونه!!
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  144 9
  از کرامات شیخ ما اینست ،قند را میخورد میگوید چه شیرین است...
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  67 5
  تورم از کجا میاد چهار نفر علنا اشد مجازات بشن چهار نفر که قیمت شش میلیونی پراید را ۱۷۰ کردند قیمت یخچال را ۲۰ برابر کردند اشد مجازات بشن درست میشه علما و مسئولین میتونند فردا قیمت دنا خودروی داخلی را ۵۰ میلیون کنند ولی ....................
 • میلان IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  97 17
  ای عموامیدی به این دولت نیست وقتی شورای نگهبان نخبه هاراحذف میکندانتظاری بهترازاین ازشمانیست
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  59 8
  مهم اینجا که کسایی که می توانند کار کنند خودشان در سختی رنج نیستند پس برایشان مهم نیست
 • جواد IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
  تورم نزولی نشده بلکه شدت بیشتری گرفته نگاهی به قیمت کالاهای اساسی مانند برنج ، نان ، شکر و روغن بندازین ، بالای ۸۰ درصد گرون شدن