۹ نفر
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
کلینیک ترک اعتیاد خوب در تهران

رهایی از اعتیاد به طور قطع جزء سخت ترین مراحل زندگی یک فرد گرفتار به اعتیاد می تواند باشد اما پیشرفت علم ثابت کرده نه تنها این کار غیر ممکن نیست بلکه فرد گرفتار پس از طی مراحل درمان می تواند به زندگی عادی بازگردد.

در این زمینه کلینیک ترک اعتیاد، جدیدترین راهکار ها را به بیمار و نزدیکانش ارائه خواهد داد. به دلیل تنوع روش های مشاوره ترک اعتیاد این تقاضا وجود دارد که ویژگی های بهترین کلینیک ترک اعتیاد در اختیار عموم قرار داده شود.

کیفیت کلینیک های ترک اعتیاد باید چگونه باید باشد؟

ممکن است در ذهن بسیاری از افراد تصویر خوبی از یک کلینیک ترک اعتیاد وجود نداشته باشد اما امروزه با اطمینان می توان گفت مراکز جدید از استاندارد های لازم در این زمینه برخوردارند. حس خوب مراجع از روند درمان موجب می شود به سختی فکر بازگشت به گذشته تاریک خود را بکند که این مسئله اهمیت کیفیت یک کلینیک ترک اعتیاد را نشان می دهد.

به طور کلی یک کلینیک در همه ی جوانب باید نظر مراجع یا همراهانش را جلب کند اما برخی موارد از اهمیت بیشتری برخوردارند. به طور مثال:

۱. پزشکان و درمانگران که فرد گرفتار به طور مستقیم با آن ها در ارتباط اند، علاوه بر تخصص باید همزادپنداری مناسبی نیز با بیماران داشته باشند.

۲. خدمات رفاهی کلینیک ترک اعتیاد اگرچه ممکن است تاثیر مستقیم در روند درمان نداشته باشند اما از نیاز های اساسی یک مرکز با کیفیت هستند.

۳. خدمات تفریحی مثل اتاق های بازی یا ورزش یک بخش جنبی اما بسیار پر فایده در روند درمانی هستند.

۴. رعایت بهداشت در این مراکز نیز با توجه به نوع مراجعان که حساس هستند بسیار حیاتی است.

۵. در هر صورت قیمت نهایی خدمات موضوعی است که نگرانی اصلی بسیاری از مراجعان است پس کیفیت بالا بهتر است با یک قیمت منطقی همراه شود تا رضایت بیشتری را در پی داشته باشد.

مشاوره ترک اعتیاد چرا و چگونه؟

لزوم مرحله مشاوره ترک اعتیاد زمانی حس می شود که مراجع از لحاظ روحی نیز نیاز به همراهی و پشتیبانی داشته باشد. با اینکه در طی مراحل ترک اعتیاد نمی توان بالاجبار خدمتی را تحمیل کرد اما تجربه نشان داده اکثر بیماران اگر به خوبی مرحله ی مشاوره ترک اعتیاد را پشت سر بگذارند، درصد بازگشت آن ها به اعتیاد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و با اطرافیان شان نیز برخورد بهتری خواهند داشت.

در یک کلینیک ترک اعتیاد، چند نوع مشاوره در اختیار مراجعان قرار داده می شود:

۱. مشاوره ترک اعتیاد به خانواده: اعضای خانواده ی هر مراجع باید آمادگی همراهی و پشتیبانی مناسب از فرد درگیر به اعتیاد را داشته باشند. بنابراین روند مشاوره آن ها تسکین داده و در برابر مشکلات احتمالی ایمن می کند.

۲. مشاوره تشخیص روش درمان اعتیاد: یکی از مراحل ابتدایی ترک اعتیاد محسوب می شود. در این مرحله بیمار با مراجعه به مشاور اطلاعات کلی از سابقه مصرف مواد، نوع، زمان و... را توضیح می دهد تا در نهایت بر اساس وضعیت و اطلاعات به دست آمده روش درمان تعیین شود.

۳. مشاوره ترک اعتیاد در حین درمان: در طی روند درمانی مراجع آلام جسمی و روحی متعددی را تجربه خواهد کرد. تحمل این موضوع بسیار سخت خواهد بود و به همین دلیل یک مشاوره اصولی می تواند بخشی از این فشار را کاهش بدهد.

۴. مشاوره پس از اتمام دوره درمان: تا حدودی یک اقدام احتیاطی محسوب می شود تا به این وسیله مراجع مطمئن باشد که به دوران سابق خود باز نخواهد گشت. در این مرحله تعداد جلسات کمتر خواهد بود و فرض بر این است که بیمار به خوبی می تواند جنبه های مختلف زندگی اش را کنترل کند.

کلینیک ترک اعتیاد خوب در تهران

بهترین کلینیک ترک اعتیاد و راه های مراجعه به آن

به طور کلی بهترین کلینیک ترک اعتیاد، محلی است که مراجع نهایت اطمینان و آرامش را نسبت به آن داشته باشد. به دلیل ذهنیت ثبت شده در خاطر افراد، برخی کلینیک ترک اعتیاد را فضایی سخت گیرانه و تاریک تصور می کنند در حالی که یک مرکز استاندارد مراجع را به خوبی به خود جذب خواهد کرد.

کلینیک های ترک دولتی و خصوصی زیادی در حال خدمت رسانی به مردم هستند که به نوبه ی خود امیدبخش و از طرف دیگر کار بیمار را برای انتخاب و ارزش گذاری سخت می کند. مرکز بستری درمان اعتیاد پردیس در زمره ی بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران قرار می گیرد. علت این اعتبار نیز خدمات ویژه ای است که این مرکز ارائه می دهد. از جمله این خدمات می توان به مواردی همچون مشاوره تخصصی به صورت شبانه روزی، کادر درمانی در حال خدمت ۲۴ ساعته، اتاق های خصوصی امکان سم زدائی در طی ۴ روز بدون درد اشاره کرد. در این مرکز تا کنون بیش از ۱۷ هزار بیمار با موفقیت روند درمانی خود را طی کرده اند.

برای برقراری ارتباط و یا مراجعه به مرکز بستری درمان اعتیاد پردیس می توانید از راه های ارتباطی ۵۵۷۰۴۴۲۷ ۰۲۱ یا ۵۵۱۴۰۵۳۱ ۰۲۱ اقدام به هماهنگی نمایید.

کلینیک ترک اعتیاد خوب در تهران

کد خبر 1592182

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =