«برخی طلبه ها می گویند به ما بی احترامی می کنند» / رحیم پور ازغدی چه پاسخی داد؟

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نشر و تنظیم آثار رهبری نوشت: رحیم پور ازغدی گفت: خیلی از انبیاء را مورد تمسخر قرار دادند. تو ( طلبه) باید به وظیفه ات عمل کنی حتی اگر فحش دهند ما نباید فقط به فکر خودمان باشیم .

حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست مجازی تخصصی «مبنا» با موضوع تبیین مبانی حکمرانی دینی در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای خاطرنشان کرد: امام (ره) به عنوان یک مرجع، نهضتی را شروع کرد و مردم را به میدان آورد و سلسله ای که خارجی ها به ایران آورند را در حالی که مورد موافقت شرق و حمایت غرب قرار داشت، بدون جنگ و خونریزی بیرون کرد و با رای اکثریت مردم حاکمیت دینی را تشکیل داد. وی افزود: مقام معظم رهبری نیز در تمام این مقاطع در قبل و بعد از انقلاب بحث های نظری و عملی داشتند. کسی ادعایی ندارد که ایشان یک نظریه مخصوص دارند. اما این نظریه در راستای دیدگاه امام(ره) و همه در تدارم یک نگاه خاص انسان ساز، ضد ظلم با چشم انداز نظام سازی از دین و با تعریف اهل بیت(ع) است.

«برخی طلبه ها می گویند به ما بی احترامی می کنند» / رحیم پور ازغدی چه پاسخی داد؟

وی خاطرنشان کرد: اولین مرتبه ای که در تظاهرات های شهر مشهد شهید دادیم، از همین مدرسه نواب شروع شد. در همین مدرسه نواب، شهید هاشمی نژاد سخنرانی کرد و اولین بحثی که شهید داد، همین بحث حکمرانی دینی بود. ایشان فرمودند: چون ممنوع المنبر هستم، ایستاده سخن می گویم و بر روی منبر نمی نشینم و یک سخنرانی محکم داشتند که حق حاکمیت را در چارچوب دینی عنوان کردند. عدالت، شریعت، معنویت و برداشت مردم از این بحث به شعار استقلال، آزادی، حکومت عدل علی منتهی شد. استقلال یعنی استبداد جهانی را نمی پذیریم ، آزادی یعنی حق انتخاب و امر به معروف و مشارکت و ... را می خواهیم.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: حکومت شیعی بر خلاف نظام های زرسالار، زورسالار و تزویرسالار است. امام (ره) فرمودند: حکومت اسلامی باید دارای ملاک های اسلام باشد، فرم آن باید جمهوری باشد و مسئولین باید با رای اکثریت انتخاب شوند. در عصر حضور معصوم هم مردم حق انتخاب دارند. یعنی تا مردم نپذیرند آن ها حق حاکمیت دارند، اما وظیفه حکمرانی ندارند، چون کار دینی فقط حکومتی نیست اصل دین تربیت است و حکومت وسیله ای برای هدف دین است.

وی افزود از امیر المومنین(ع) خاص تر نداریم. معصوم و منسوب به نسل خاص الهی هستند. ولی وقتی بیعت اجتماعی نشد، ایشان در خانه نشستند. البته بیکار ننشستند و کارهای بسیار زیادی انجام دادند و به تعبیر من همکاری انتقادی انجام دادند. ایشان فرمودند: من ابتدا مخالفت کردم، ولی نهایتا با کراهت بیعت کردم و اجازه درگیری با خلفا و براندازی این نظام را نمی دهم. خدمات این نظام را تایید می کنیم، امر به معروف می کنیم، اما صد در صد آن را قبول نداریم.

بیشتر بخوانید:

توصیه به «برخی روحانیان» برای «پشیمان نشدن از انقلاب بخاطر مشکلات معیشتی امروز» در اجلاسیه علمای بلاد

هشدار آیت الله سبحانی: عده ای از طلاب به دلیل تامین نشدن عائله شان در فکر انصراف از حوزه هستند

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه: برای انتخاب امام جمعه و جماعت با مشکل روبرو هستیم

مقام معظم رهبری یک تجربه کم نظیر در نظام هستند

رحیم پور ازغدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مقام معظم رهبری چند مشخصه دارند که شاید هیچ‌کس این‌ها را با هم نداشته باشند. غیر از امام (ره) و رهبری هیچ فقیهی نداشتیم که در راس حکومت شیعی قرار بگیرند. مقام معظم رهبری تنها فقیه زنده و شیعه، مدرس فقه و اصول و خارج بودند که در متن مبارزات بوده و از نظر علمی با تفکرات سرمایه‌داری و همچنین جریان متحجر دینی شیعه و سنی آشنا بودند و 40 سال هم تجربه حضور حاکمیت در بالاترین سطوح را دارند و راجع به تاریخ سیاسی پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) نیز مطالعاتی داشتنه اند. ایشان یک تجربه کم نظیر در میان نظام هستند چون با کسی که در حجره یا کتابخانه نظریه بدهد خیلی متفاوت هستند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود گفت: رهبری می فرمایند: می دانید چرا تنها مذهبی که همه رهبران آن کشته شدند، شیعه هستند؟ اگر فقط بحث فقه فردی بود و موعظه اخلاقی بود و اگر امر به معروف و جهاد و مسئله سیاسی نبود چرا تمام اهل بیت(ع) را کشتند. هیچکدام عمر طبیعی نکردند چون مرزهای حکمرانی دینی را مطرح کردند. زمان حضرت امیر المومنین(ع) سه جنگ داخلی بر ایشان تحمیل کردند همان همرزمان و سربازان خود حضرت علی(ع) بودند کسانی که در جنگ جمل و صفین در رکاب ایشان بودند اما بعد مقابل ایشان ایستادند.

وی افزود: ظاهرا حکمرانی دینی بود اما در عمل مشکلات و موانع زیادی وجود داشت. طلحه و زبیر، ام‌المومنین و هزاران حافظ قرآن در دو طرف جبهه و... و اگر الان چنین جنگی رخ دهد بسیاری از ما شک می کنیم و نمی رویم. در میان علمای حوزوی کمتر کسی را چون مقام معظم رهبری دیده ام که با این دقت این مسائل را خوانده و تحلیل کرده اند و کتاب صلح حسن گواه همین تحلیل ها است.

برخی طلبه ها می گویند به ما بی احترامی می کنند 

رحیم پور ازغدی افزود: حرف زدن آسان است، ولی اجرا کردن سخت است. همه باید کمک کنند. برخی ها می گویند از وقتی انقلاب شد روحانیت احترامش کم شد، اصلا چنین نیست. قبل انقلاب روحانیت جرات حرکت در خیابان را نداشت. اصل اسلام محترم نبود چه برسد به روحانیت. چه کسی گفته است وقتی اسلام محترم نیست روحانیت باید محترم باشد. حوزه های علمیه هم خیلی وظیفه خود نمی دانستند مقابل فحشاء و رفتارهای ناهنجار بایستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز تمام مقامات دنیا تظاهر به دینداری می کنند. برخی طلبه ها می گویند به ما بی احترامی می کنند به ما فحش می دهند خوب خیلی از انبیاء را مورد تمسخر قرار دادند. تو باید به وظیفه ات عمل کنی حتی اگر فحش دهند ما نباید فقط به فکر خودمان باشیم .

رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند: از امام پرسیدم کی به فکر تشکیل حکمرانی دینی افتادید ایشان فرموند: هیچ وقت، من همیشه فکر می‌کردم در هر شرایط تکلیف من چیست؟ گفتم یا من را می کشند که خوب من به تکلیفم عمل کردم یا پیروز می شوم و اقبال مردمی بیشتر می شود و وظیفه من هم بیشتر می شود. اگر می توانی قدرت را از فاسدین بگیری این وظیفه تو است و هر بخش از اسلام را بیشتر بتوانیم ترویج کنیم باید دنبال آن برویم و این اصل حکمرانی دینی در دوران غیبت است. خیلی از وظایف را به امام زمان(عج) نسبت می دهند و می خواهند خودشان زندگی کنند و فقط رفتارهای متدینی انجام می دهند و این یعنی بستر سکولاریسم در حوزه ساخته می شود یعنی اینکه هیچ وظیفه ای برای خود ندانیم.

وی در ادامه گفت: آشنایی دیگر مقام معظم رهبری با جریان های روشنفکری مثل دکتر شریعتی و پدر ایشان، بهشتی ، مطهری و ... است. همه اینها و نگاهشان را دقیق می شناختند و این مزیت دیگر ایشان است که می توانند راجع به حکمرانی دینی نظریه بدهند و رهبران دینی و نظریه پردزان مذاهب مختلف را می شناسند و ایشان حلقه وصل بین طرفداران شیعه و سنی بودند. بنابراین ۴۰ سال حضور در اولین و تنها حکومت دینی و مردم سالار در عصر مدرن، مطالعات وسیع در تاریخ سیاسی اهل بیت(ع) و عصر غیبت و اتفاقاتی که در حوزه حکمرانی افتاد، آشنایی با تفکر متحجر در حوزه ها و آشنایی با جریان های افراطی شیعی و... از خصیصه های ایشان است.

حکومت صد درصدی دینی جز به دست مهدی فاطمه (عج) محقق نمی شود

رحیم پور ازغدی اظهار کرد: رهبری بعد سیاسی زندگی همه ائمه(ع) را در کتاب انسان ۲۵۰ ساله تحلیل کرده اند و ما کمتر کسی داشتیم در آن زمان چنین فکرهایی بکنند. در آن به بعد سیاسی اهل بیت(ع) ومرجعیت علمی آن ها پرداخته شده است. باید جریان های درون شیعی را بشناسیم. توجیه شیعی می کنند اما صد درصد خلاف مبانی شیعی است. ۷۰- ۸۰ سال است جهان اسلام سقوط کرده است و غربی ها جهان اسلام را بین خودشان تقسیم کردند کشورهای اسلامی را تکه تکه کردند اولین باری که این جریان شکست خورد، انقلاب اسلامی بود و حالا چند کشور دیگر در حال خارج شدن از دست انها است.

وی خاطرنشان کرد: هر کس ادعا کند در زمان غیبت حکومت صد درصدی دینی ایجاد می کنیم دروغ می گوید. می توان درصد آن را بالا برد اما صد در صد دروغ است و جز به دست مهدی فاطمه(عج) صد درصد محقق نمی شود.

21219

کد خبر 1592407

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 43
 • نظرات در صف انتشار: 329
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  مقایسه چی با چی
  • OM ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   عقل این آقا کم نیست تو رو خدا. انبیا دارای یقین به کار خود داشتند یعنی متولی امر بودند می دانستند که با تلاش و تبلیغ مردم را هدایت می کردند. اما الان چی؟ با این همه دروغ و اختلاس و بی عدالتی ؟.........
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  صد درصد دینی نمی خواد درست کنید، شبیه حکومت های دینی و با حداقل شباهت ها هم باشه کافیه!!! شما تو ابتدایی ترین و اساسی ترین اعتقادات که البته بروز و ظهور خارجی هم داشته باشه موندید!! چشماتو باز کن جناب
  • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   شما مطمئنی چشمات بازه یا اینکه شاید: لهم اعین لا یبصرون بها و آذان لا یسمعون بها.. چشمانی دارند که نمی‌بینند! و گوشهایی که نمی‌شنوند
 • US ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  جناب رحیم پور از این نکته غافلید که این خود حق پنداری مطلق و قرار دادن منتقدان و مخالفان در جبهه باطل مطلق و مقایسه خود با پیامبر و ائمه اطهار و تکفیر مخالفان هرچه باید اثر میکرد کرده و مدتهاست اثری معکوس پیدا کرده است ،همین اهانت‌ها به طلبه ها از همین تفکر عدم نیاز به اصلاح افکار و اعمال به دلیل تصور کمال خود ناشی میشود،در خودتان بازنگری کنید تا مجبور نشده اید! در ضمن دست از سر شهدا و مصادره به مطلوب اهداف ایشان بردارید .....
  • IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   افرین آفرین آفرین
 • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  اگر برای خدا آمده اند که تحمل کنند . اگر مثل اکثریت برای نون و نوا آمده اند ول کنند راه دیگری انتخاب کنند دین خدا را هم بدنام نکنند خودشون را با پیامبران هم مقایسه نکنند
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  این بیچاره تا کمی حرف های مستقل زد ، از نماز جمعه و صداسیما و همه جا ترد شد
  • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   «ترد» غلط است. درستش «طرد» است.
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  سوره یوسف،، مرا خزانه دار مصر بگمار چرا؟ نه چون اهل بیت هستم، نه چون خود ولایت وپیامبرم،، چون مرا امانت دار و توانا و دانا می یابی،،،،، این حرف و کلام،،،، آیا حرف و کلام به تنهایی ارزشی دارد؟؟ خیر وعملوا صالحات،،، هفت سال قحطی را چنان مدریت کرد که کسی درد و رنج قحطی را نفهمید،،، حالا جناب ازغدی،،،، اندکی تامل کن حاصل چند دهه حرف و سخنرانی شما چه بوده؟؟
 • علی IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  باسلام ..وقتی که بی اعتمادی از سوی روحانیون پیش بیاد و از حق مردم دفاعی صورت نمیگیره کم کم مردم به شما بد بین میشوند .و
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  فکر میکنید چراااااااااا به شما بی احترامی میشه
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  ازغندی جان اوضاع خرابتر از این است مردم دیگر رفاه میخواهند چه ضمانتی هست که آن دنیا جبران شود
 • محمد IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  چون خودتون رو از مردم جدا کردید،تا زمانی که در کنار مردم بودید،از مردم بودید،پیامبر همه چیزش مثل مردم بود،حتی ظاهر و لباسش،اصلا قابل شناسایی نبود بین مردم،پیامبر رو از روی رفتار و اخلاقش می شناختن
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  اگه واقعا نظر شما اینست که در راه اسلام باید فحش شنید... چرا یکی از مسئولین و فقها و علماء در راس کار در بین مردم بدون محافظ و بادیگارد نمی آید ... خوب پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام کدومشون محافظ داشتند ... پیامبر را راحت در خیابان شکمبه رو سرش خالی میکنند ..مالک اشتر فرمانده کل قوای امیرالمومنین در کوچه ها آشغال روی سرش میریزند... در جنگها همه در خط مقدم بودند ... خودشون در بالای قصر ننشستند و مردم را فدایی خودشون بکنند... ودر نهایت همه ائمه به شهادت رسیدند... نگفتند شهادت خوب است اما برای مردم
 • محمدی IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  یه کلمه پاسخ این طلبه هاست اگر به حرفهای مرحوم بروجردی عمل میکردند این شرایط وجود نداشت رحیم پور همه میشناسیم
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  طلبگی باید جدای از پول درآوردن باشه .یک طلبه می‌تونه یک کشاورز باشه و دنبال طلبگی هم برود .نه این که دین را به عنوان شغل انتخاب کند
 • ایرانی IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  252 8
  تورم وبیکاری ومهمترازهمه اختلاف طبقاتی بسیاربسیاربسیارزیادبین مردم ومسئولین وفرزندانشان مردم راخسته و ناامیدکرده.به خداقسم تا۱۰سال پیش من اصلاباورم نمیشدکه مسئولین ماشعارمرگ برآمریکابدهندولی بچه هایشان درآمریکاتحصیل یامقیم باشند.معنی این کارچیست؟ای خدا
 • علی IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  اینکه قبل ازانقلاب روحانیت جرات حرکت درخیابان نداشت دروغ است ودروغ گناه کبیره است جناب رحیم پور!
 • علی ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  سلام. انبیا کجا و اینها کجا😂
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  مردمی که در زمان پهلوی تا کمر برایه یک روحانی خم میشدند و احترام میکردند خودتان فکر میکنید چرا امروز در خفا و آشکار دشنام میدهند ...چرا....
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  بجای نشستن و دنبال احترام گشتن مشکلات مردم را حل کنید وقتی عرضه حل مشکل مردم را ندارید چرا بیهوده انتظار احترام دارید شما فقط حرف می زنید عمل نمی کنید روحانی برای آخرت آمده نه طب دنیا
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  بی احترامی به روحانیون نشانه واضحی از عملکرد بد حکومت است.اگر حکومت جمهوری اسلامی عملکرد مثبتی داشت مردم اینگونه برخورد نمیکردند. عملکرد بد حتی به دین هم ضربه وحشتناکی زده است و اعتقادات ضعیف و ضعیفتر شده مردم گواه این مسئله است
 • ناشناس IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  146 8
  اگر قرار روحانیون و طلبه ها از نمایندگان دین باشن که باید تحمل کنن و با شکیبایی و و مهربانی مردم رو راهنمایی کنن وگرنه که اگر قراره بهشون بر بخوره یا بد اخلاقی کنن بهتره وارد این کار نشن و دین رو بد نام نکنن
 • BARDIA IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  خودتون رو با پیامبر که هیچ . اصلا خودتون رو با خود خدا مقایسه کنید. دیگه کسی گول شما رو نمیخوره
 • مهدی رستمی IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  خودتون رو که بماند ؛ حتی اسلام رو هم بدنام کردید! شماها باید پاسخگوی تمام خون های ریخته شده از صدر اسلام تا دفاع ۸ ساله مقدس را هم در پیشگاه خداوند و هم در پیشگاه پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) و شهدایی که جانشان را نثار حفظ اسلام کردند ، باید بدهید!!! شما حکومت و عدل امیرالمؤمنین علی (ع) رو بردید زیر سؤال!.......................
 • مجتبی IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  بی احترامی دیده اند که بی احترامی میکنند جواب سلام علیک است
 • حمید IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  این دیگر مملکت هیچ وقت روی خوش را نمی‌بیند.
 • علی IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  عیسی به دین خودش موسی به دین خودش شما به مدوم کاری نداشته باشی مردم هم با شما کاری ندارند
 • ایلقارتورک IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  196 8
  اقای محترم همین پیامبراسلام وامامان چوپانی هم میکردند ومصرف کننده نبودند وخدمتتان عرض کنم امام علی به یکی از مسئولان یکی از شهرها که در رفاه بوده ولی ملت توفقر بودند نامه نوشته بود که فلانی قسم به خداوند متعال اگه همین لحظه اونجا بودم باشمشیر سرت رو از تنت جدامیکردم/اما الان توایران فقر وفلاکت ودزدی مسئولان بیدادمیکند ولی هیچ مرجع تقلیدی تابه امروز حتی یک فتواهم صادر نکرده در این مورد/امادر زمان قدیم بایک فتوای مراجع تقلید تمام قلیان سراها وتنباکو و انحسار قند کمر قلدر هارو ملت بایک لبیک شکستندبرای نمونه دزدی در بورس و غیب ششدن دکل و غیب شدن کشتی بانفتش ومیلیاردهامیلیارد پول توسط اقازاده ها دزدیده میشه ولی تابه امروز هیچ کس از روحانیون صداش در نیومده /حتما خواهید گفت بعضی از روحانیون صداشون در اومده اما باید بگم ماکه در عمل ندیدیم/ادمین جان ازت خاهش میکنم این متن منو نشربده التماس میکنم/راستی هم شیعه وهم عاشق راه مولایم علی و مملکتم هستم پس انگ چی چی نچسبونن
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  خودتون را با پیامبرا مقایسه میکنید؟
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  چون به مردم بی احترامی کردین مردم رو احمق فرض کردین پس توقع رفتار خوب از مردم نداشته باشین
 • IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  بعد این همه سال کار فرهنگی و اختصاص بودجه به نهادهای مذهبی تازه مردم رو به کفر متهم و به کفار تشبیه و خودشون رو هم در جای پیامبران می‌نشونن.
 • سیاوش IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  بهتر نیست یه کم فکر کنید و چشم هاتون را باز کنید ببینید چرا فوهش میدن
 • نورالله گرشاسبی IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  فضاها و امکانات و بودجه در اختیار حوزه ها را در اختیار تولید و اشتغال قرار دهند شاید گشایشی در اقتصاد مردم بشود ‌
 • ایران IR ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  وقتی یک شخص با لباس روحانیت می آید میگوید پیغمبر انچنان غذا میخوردند که دستشوی نمیکردند و مردمی که سه وعد صبحانه نهار شام بخورند از فاسدین هستند و بدترین الفاظ رو به مردم خطاب کردند باید هم مردم واکنش نشان دهند ما میگیم اون موقع ها سواد نبود الان که مردم بی سواد نیستند اگر بدن انسان به سه وعده غذا نرسه چه واجعه ای پیش میاد هر چند مردم در حالت عادی این سه وعده غذا برایشان دقدقه شده .................
 • امین IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  منم به اون طلبه عرض میکنم گول امثال این سخنرانان متوهم رو نخورید برید دنبال زندگیتون . مردم الکی از یه چیزی بدشون نمیاد لابد یه چیزی رو دیدند که براشون روزگار سخت شده.
 • حمیدعشق۶ IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  جناب رحیم پور دیگه زیادی از خود متشکربودن صفت خوبی نیست لطفا برای مردم توضیح بدید تواین مملکت این همه مشکلات برای چیست؟
 • نامی IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  192 8
  بهتره نسخه ای که برای ما پیچیدن را برای خودتون تجویز کنیم هرکس ناراحته جمع کنه و بره،.........
 • محمد IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  این دکتر هم پول مفت میگیره خبر از زندگی مردم نداره آخوندها راست میگن مردم همه چیزها رو از چشم اینا می بینن ولو تقصیر همه نباشد
 • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  به این کار میگویند مظلوم نمایی. چرا ظاهرتان را به شکلی در میارید که اعلام کنید در مرتبه بالاتر قرار دارید؟
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  آقای ازغدی انبیاء بخاطر دین فحش خوردند ولی طلبه ها به خاطر سوء مدیریت و سوء استفاده خیلی از مسؤلین و آقازاده ها و روحانیون حکومتی به این لی حرمتیها دچار شدند. اقتصاد خراب و تورم بی قید و بند و فاصله های طبقاتی و وووکککووو
 • محمد IR ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
  آقای پور ازغدی من کارگر هستم و صبح زود میرگ سرکار موقعی که خورشید هنوز درنیامده و بعد از غروب برمیگردم خونه ولی توی دخل و خرج خودن موندم حتی جمعه ها هم میرم سرکار کارگری ، صبح ها که میرم برای همکارانم نون بخرم در نانوایی کسانی می آیند برای خرید نان که حتی ۲۰۰۰ تومن پول هم ندارند در جیبشان که یک نان خالی بخرند !! و من بارها با چشمم دیدم این صحنه هارو / شما بروید و در همه ی نظام و اعتقادات و عملیات‌تون یک تجدید نظر اساسی بکنید / به حضرت عباس قسم که اکثریت مطلق مردم شما و این نوع اداره ی جامعه رو نمی خواهند