روزنامه اطلاعات: بایدن به توافق با ایران در مذاکرات برجام نیاز دارد

روزنامه اطلاعات نوشت: اگر اختلاف‌های مسکو ـ واشنگتن تشدید شود، سایه‌اش بر گفتگوهای وین درباره «برجام» خواهد افتاد و رسیدن به توافق پایدار را مشکل‌تر خواهد کرد.

از سوی دیگر، بایدن در داخل آمریکا با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و آمار مقبولیت او نه تنها افزایش نیافته که رو به افول است. اکنون هم با روسیه و هم با چین دچار اختلاف‌های سیاسی شدید شده است که تا حد مانورهای قدرت نظامی از سوی چین و روسیه همچنین «ناتو» ظهور و بروز یافته است.

اگر این شرایط تا آینده نزدیک تعدیل نشود و یا تشدید گردد، رقبای بایدن از «حزب جمهوریخواه» تلاش خواهند کرد تا ضمن نشان دادن ضعف‌های مدیریتی «بایدن» بار دیگر فضای سیاسی ـ رقابتی برای کسب پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا را در اختیار بگیرند.

به همین لحاظ برخی از کارشناسان سیاسی بر این باورند که «بایدن» اکنون و در این شرایط به دستیابی به توافقی در وین، نیازمند است تا آن را به عنوان موفقیت مدیریتی و سیاسی دولت خود نمایش دهد. بسیاری در انتظارند تا اوایل ماه آینده میلادی (فوریه) یا تا پایان آن، نتیجه نهایی نشست برجام در وین با موفقیت اعلان شود. به‌همین لحاظ است که «وزیر خارجه» آمریکا «آنتونی بلینکن» مدام جمله زمان تنگ است و باید به زودی اعلان نتیجه شود را تکرار می‌کند.

23302

کد خبر 1592637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کارشناس سیاسی IR ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  7 0
  ما بیشتراز بایدن به توافق نیاز داریم دست از حرکات انفعالی و دشمن تحریک کن بردارید ملت بیشتر از این توان تحمل فشارها اقتصادی و تورم را ندارند.
 • IR ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  6 0
  اره بنده خداها تو تحریم هستن ، چقدر اخه شماها قد هستید باشه اونا نیاز دارن فقط تحریم اقتصادی رو بردارید
 • Gop u IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  3 0
  هیچ نیازی نداره مطمعن باشید. امریکا هر چی بخاد براش فراهمه
 • صدر IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  0 1
  اگر قضیه برجام برای آمریکا بی اهمیت بود حدود ۱۰۰ نماینده و مقام ارشد دولتی آمریکا مقابل بایدن قرار نمی‌گرفتند که برجام رو منحل کند و فشارهای حداکثری رو به ایران ادامه دهد ولی همچنان با مخالفت ریاست جمهوری آمریکا رو برو باشند و اظهار کنند که حرکت ترامپ بخاطر خروج از برجام بدترین کار ممکن بود