رونمایی از تصمیم دولت درباره افزایش حقوق کارمندان/ آخرین خبر درباره همسان‌ساری حقوق بازنشستگان

تسنیم نوشت: عضو هیئت رئیسه مجلس درباره پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال آینده گفت: دولت قصد دارد یک عدد ثابتی به حقوق همه افراد اضافه شود و یک درصدی نیز نسبت به حقوق همه افراد افزایش صورت بگیرد که حدود ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به تاکید رئیس جمهور برای رعایت عدالت در پرداخت حقوق‌ها گفت: مجلس از این نوع نگاه عدالت محور رئیس جمهور و دولت استقبال می‌کند. بر این اساس، کسانی که حقوق پایین تری دارند، می‌توانند دریافتی بالاتری نسبت به گذشته داشته باشند.

وی با تصریح بر اینکه مقصود دولت و مجلس این نیست که همه یکسان حقوق دریافت کنند، اظهار کرد: دریافت حقوق‌ها باید به نحوی باشد که وقتی به میزان پرداختی به افراد و کارمندان نگاه می‌کنیم، عدالت را در حاکمیت مشاهده کنیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس به پیشنهادات پرداخت حقوق در سنوات گذشته اشاره و بیان کرد: در یک سال قرار شد ۵۰۰ هزار تومان به همه اضافه شود. افرادی که حقوق بالایی دریافت می‌کردند از این موضوع ناراحت بودند.

وی با بیان اینکه امسال دولت یک ترکیبی از عدد ثابت و درصد پیشنهاد برای افزایش حقوق‌ها داده است، گفت: این پیشنهادها در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا در نهایت در صحن علنی مجلس تصمیم گیری شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال آینده گفت: دولت قصد دارد یک عدد ثابتی به حقوق همه افراد اضافه شود و یک درصدی نیز نسبت به حقوق همه افراد افزایش صورت بگیرد که حدود ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است. البته این افزایش درصدی به صورت پلکانی است و کسانی که حقوق پایین تری دارند درصد بیشتری دریافت می‌کنند.

حاجی دلیگانی بیان کرد: مجلس به دنبال این است که لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری، تامین اجتماعی و کشوری توسط دولت تعیین تکلیف شود زیرا از ۱۴۰ لایحه‌ای که دولت قبل به مجلس فرستاده بود، دولت سیزدهم ۱۰ مورد را تقاضای استرداد کرده است و حدود ۱۰۰ مورد را تقاضای تداوم بررسی کرده است. ۳۰ لایحه نیز تعیین تکلیف نشده است که یکی از آن‌ها لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1592722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شیزاد IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  7 3
  حقوق ۴۳ سال خدمت برای بازنشسته با گروه ۱۲ باید بیشتر از ۱۳ میلیون تعارف نکنید
 • میرز ا میرزائی GB ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  11 5
  نظر بنده حقیر حقوقها باید یه میلیون تومان تفاوت داشته باشند نه اینکه یکی مثال ۳۰ هزار توما ن ودیگری ۳ تومان جقوق بگیرد مبنای حقوق باید سال ۱۳۵۸ باشد اگه ایطور باشد مملکت آرامش وثبات اقتصادی میگیرد . آنموقع تورم وارزانی برای همه یکسان میشود وهیچ کس هم اعتراض نمی کند
 • میرز ا میرزائی GB ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  7 1
  سلام خسته نباشد دکست عزیز اگه حقوقها با یکی دیگر یه تومان تاسه تومان متفاوت داشته باشند آن موقع مساوات انجام میگیرد تورم وارزانی برایهمه یکسان میباشد یعنی مبنای حقوق سال 1358
 • خلیل تاجمیرریاحی IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  19 1
  سلام نمی دانیم اینا نماینده مردم هستند یانماینده دولت عرضه داشته باشید نترسید راسا دائمی کردن همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری ولشگری را تصویب وجهت اجرا سریعا اقدام کنید
 • ع IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  4 6
  تصمیمی کاملا اشتباه است بیشتر از این خراب نکنید .
 • فرهنگی بازنشسته US ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  22 2
  سلام و خسته نباشی. اگه شما نمایندگان جای ما بازنشسته بودی. واویلا. زندگی را به سختی می گذرانیم. حتی بچه هامون هم نمی تونیم یک شب دعوت کنیم. چون چیزی برامون از 12ماه نمی مونه. از بی پولی خودمان را از فک و فامیل قایم می کنیم. پس کی تعیین تکلیف میشه. به داد ما برسید. و یه نگاهی به مردم هم داشته باشید. ماهم هستیم. اونوقت که رای می‌دادیم. ما بودیم و پررنگ بودیم حالا نادیده گرفته شدیم.
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  36 21
  کدام عدالت یک نظامی که با جانش داره بازی میکنه 7میلیون میگیره ویک کارمند اداری که صبح میره ظهرخونه هست وهمه تعطیلی ها تعطیل وموقع تعطیلی ها نظامی ها آماده باش هستند اون کارمند بیش از 15میلیون میگیره بغیر از اپن پاداش وبن کارت واضاف کاری این هست
 • محمد ذوالفقاری IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  23 1
  پول ملی ما از پول افغانستان هم ارزشش کمتر شده پیدا کنید پرتقال فروش را.
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  2 0
  بحث چیزای ندیده و نشنیده
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  12 1
  اضافه کردن حقوق باید برای همه یک عدد ثابت باشد به هیچ عنوان نباید در افزایش حقوقها از درصد استفاده کرد چون افزایش درصدی به نفع حقوقهای بالا‍‌ ست