راه اندازی ۱۴۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوارکارگاهی تا پایان امسال در کشور

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشورگفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، تعداد مراکز آموزش فنی و حرفه ای جوارکارگاهی در سطح کشور تا پایان امسال به رقم ۱۴۰۰ مرکز می رسد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان؛ غلامحسین حسینی نیا در آئین افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوارکارگاهی و بین کارگاهی شرکت پالایش نفت آبادان با مهم و حائز اهمیت خواندن موضوع آموزش نیروی انسانی به عنوان زیر ساخت اصلی و اسای فعالیت های توسعه ای، اظهار کرد: موضوع اساسی راه اندازی مراکز جوارکارگاهی را به عنوان یک رویکرد بسیار مهم و تاثیر گذار در دستور کار فنی و حرفه ای داریم زیرا بهترین شیوه آموزشی فنی و حرفه ای همین است که در حین کار، در محیط واقعی و عجین با شرایط این آموزشها انجام می شود و این بهترین نوع آموزش را رقم می زند و اثرگذارترین شکل از آموزش به شمار می رود.

وی افزود: صنعت نفت صنعتی پالایشگاهی و در کنار آن صنعت پتروشیمی، به عنوان صنعت مادر برای ما و کشور ما ارزش و اهمیتی از قبل داشته و دارد و امروز در شهر آبادان که شهر اولین هاست این مرکز جوارکارگاهی در حیطه ی صنعت نفت بر دیگر اولین های این شهر افزوده می شود و لذا برای ما این مساله در سازمان فنی و حرفه ای بسیار مهم و حائز اهمیت است و امید می رود تا از این مرکز در سطح مناطق نفت خیز که برنامه های مشابهی را نیز برایشان داریم، الگوسازی مناسب و خوبی انجام شود.

وی تصریح کرد: برنامه داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد مراکز آموزش فنی و حرفه ای جوارکارگاهی را به هزار و ۴۰۰ مرکز برسانیم. در مدت ۴ ماه گذشته این رقم از ۶۰۰ مرکز به ۹۰۰ مرکز بالغ شده است و طبق برنامه ریزی انجام شده به رقم هزار و ۴۰۰ مرکز تا پایان سال می رسیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: مرکز جوارکارگاهی پالایش نفت آبادان در صنعت نفت و در نوع خودش جزو اولین ها در سطح کشور است.

حسینی نیا، با قدردانی از مسئولان شرکت پالایش نفت آبادان، فنی و حرفه ای استان خوزستان و شهرستان آبادان و منطقه آزاد اروند که زحمت انجام راه اندازی این مرکز را کشیدند؛ گفت: امید می رود این مرکز منشاء خیر و برکت برای همگان باشد و بتوانیم موضوع آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی را برای جوانان کشورمان به یک فرهنگ تبدیل کنیم و از مباحث مدرک گرایی فاصله بگیریم .اصل جنس همین مهارت آموزیست و امید می رود که بتوانیم آن را گسترش دهیم و سفیران خوبی برای مهارت آموزی برای جوانان باشیم.

48

کد خبر 1592866

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =