هیچ نیروگاهی اجازه مازوت‌سوزی ندارد

فارس نوشت: معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست به هیچ نیروگاهی اجازه سوزاندن مازوت نداده است و واحدهای متخلف پلمب می شوند.

داریوش گلعلیزاده معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری معاونت محیط انسانی که صبح امروز برگزار شد، با تاکید بر اینکه تاکنون سازمان محیط زیست به هیچ نیروگاهی اجازه سوزاندن مازوت نداده است و با قراردادن نام واحدهای سوخت ناسالم و پیگیری حقوقیمی کند، گفت: 16 نیروگاه بخاری در کشور داریم که در 14 استان مستقر اند و امکان مصرف سوخت مازوت را دارند.

وی با اشاره به مواد قانون هوای پاک گفت: اگر اقدام به استفاده سوخت مازوت کنیم، طبق مواد این قانون نیروگاهها برای استفاده از سوخت مازوت باید فیلتر نصب کرده و  حدود مجاز را رعایت کنند.

گلعیلزاده با بیان اینکه طی سالهای گذشته 5 نیروگاه در استان تهران، البر و اصفهان به دلیل عدم رهعایت ضوابط پلمب بودند و اکنون نیروگاه اصفهان فک پلمب شده  است، یادآور شد: نیروگاه بعثت تهران از سال 93 از سال 93 مخازن پلمپ است.

وی ابراز داشت: به دلیل اینکه پالایشگاه ما فرسوده هستند، 24 درصد محصولات نهایی شان مازوت است در حالیکه در پالایشگاه دنیا این عدد 12 درصد است.

گلعلیزاده یادآور شد براساس دستور العمل های قانون هوای  موتور سیکلت های کابراتوری از سال آینده حق تردد ندارند.

معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت:هیچ نظارتی بر واحدهایی که مصرف مازوت دارند انجام نمی گیرد و حدودا 5 درصد مشترکین گاز مصرف می کنند.

وی درباره راهکارهای کاهش تولید گازهای گلخانه ای گفت:  سازمان برنامه بودجه  ومحیط زیست راهکارهای کاهش آلودگی در عسلویه را ارائه کرده و مشخص شده با وحذف فلر و کاهش میزان قابل توجه so2  حدود 63 درصد را خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:

مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام شد

نیروگاه ها روزانه چقدر مازوت می سوزانند؟

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1593126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =