ایرانی‌ها ۱۰ هزار مسکن در ترکیه خریدند

تسنیم نوشت: بر اساس آمار رسمی ترکیه، در سال ۲۰۲۱ میلادی حدود یک میلیون و ۴۹۲ هزار مسکن در این کشور فروخته شده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ترکیه در سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۸۵۶ واحد مسکن فروخته شده که در مقایسه با یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۳۱۶ واحد سال ۲۰۲۰ میلادی حدود نیم درصد کاهش را نشان می‌دهد.

بیشترین تقاضا برای خرید مسکن در سال گذشته میلادی مربوط به شهر استانبول است. این شهر ۱۸.۵ درصد کل فروش مسکن ترکیه را به خود اختصاص داده است. به‌عبارت دیگر در سال ۲۰۲۱ میلادی ۲۷۶ هزار و ۲۲۳ مسکن در استانبول فروخته شده است. پس از این شهر، آنکا با ۱۴۴ هزار و ۱۰۴ فروش و ازمیر با ۸۶ هزار و ۷۲۲ فروش خانه قرار دارند.

در بین ملیت‌های مختلف، شهروندان ایرانی در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۰ هزار و ۵۶ واحد مسکونی را در ترکیه خریداری کرده‌اند که از این حیث در رتبه اول قرار دارند.

ایرانی‌ها 10 هزار مسکن در ترکیه خریدند

عراقی‌ها با ۸ هزار و ۶۶۱ خرید در رتبه دوم و روس‌ها نیز با ۵۳۷۹ خرید مسکن در رتبه سوم قرار دارند. شهروندان افغانستانی نیز با رتبه چهارم قرار دارند. افغان‌ها در سال گذشته میلادی ۲۷۶۲ واحد مسکونی در ترکیه را خریداری کرده‌اند.

مرکز آمار ترکیه گزارش داده که فروش مسکن در آذرماه ۱۴۰۰ با ۱۱۳.۷ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۲۲۶ هزار و ۵۰۳ رسیده است. استانبول با ۱۷.۲ درصد و ۳۹ هزار و ۲۶ فروش خانه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

یکی از دلایل افزایش خرید مسکن به کاهش ارزش لیر برمی‌گردد که باعث خرید بیشتر مسکن در ترکیه از سوی شهروندان سایر خارجی شده است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1593207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  6 2
  اگر وضع ایران خوب بودمردم زیاد خارج ایران سرمایه گذاری نمیکردند و اگر با دنیا تعامل داشتیم کسی هم که میخواست خارج ایران سرمایه گذاری کنه به طور حتم در ترکیه سرمایه گذاری نمیکرد
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  1 1
  حتما سفر احمدی نژاد به ترکیه هم به همین دلیل بوده .رفته خونه بخره برا روز مبادا
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  0 1
  خونه خریدن در ترکیه به شرطی خوبه که دیگه تا آخر عمر اونجا ساکن بشی . وگرنه برای سرمایه گذاری کاملا اشتباهه . چون به ایرانی ها گران می‌فروشن که حتما باید از ترک بخری و حتما هم باید ارزانتر به خود ترک بفروشی . هیچوقت هم صاحب ملکیت نمیشی ، یچیزی عین سرقفلی مغازه میمونه