این گروه بالاترین یارانه را سال آینده می‌گیرند

میزان نوشت: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: ۱۲ میلیون نفر در جامعه زیرخط فقر هستند و باید حداکثر یارانه‌ها را برای این قشر در نظر گرفته شود.

رحیم زارع با اشاره به پرداخت یارانه در بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: ۸۰ میلیون جمعیت یارانه بگیر داریم اما از این تعداد، ۶۰ میلیون نفر حق دارند تا یارانه دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در بین ۶۰ میلیون یارانه‌بگیر دو طبقه ۳۵ میلیونی و ۲۵ میلیونی وجود دارد، اظهارداشت: طبقه ۳۵ میلیونی در دریافت یارانه محق‌تر هستند و البته این ۳۵ میلیون نفر به سه قسمت تقسیم می‌شوند.

این نماینده مجلس بیان داشت: از این ۳۵ میلیون نفر ۱۲ میلیون نفر واقعا زیر خط فقر هستند که ما باید حداکثر یارانه‌ها را برای این قشر درنظر بگیریم و این قشر بیشترین رقم یارانه‌ها را دریافت خواهند کرد؛ هم از محل هدفمندی و هم از محل منابع ناشی از اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی.

این گروه بالاترین یارانه را سال آینده می‌گیرندسخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: مابقی این ۳۵ میلیون نفر افرادی هستند که واجب هست یارانه به آن‌ها داده شود و بخشی هم دستشان به دهانشان می‌رسد و حداقل‌هایی برای زندگی دارند.

این نماینده مجلس بیان داشت: حتما در این سه بخش مرتبط با جامعه ۳۵ میلیونی رقم دریافت یارانه متفاوت خواهد بود چراکه حداکثر نگاه ما در مجلس باید رفع موضوعات معیشتی مردم باشد.

وی اظهارداشت: همچنین آن بخش ۲۵ میلیون نفری هم قشر متوسط به بالا هستند و دریافت یارانه خواهند داشت، اما درباره ۲۰ میلیون نفر باقی مانده دولت باید فکری اساسی کرده و قانون را اجرا و آن‌ها را کنار بگذارد.

223227

کد خبر 1593261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حاتمی IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  1 1
  خوب کی انشالله گفتید دی منتظریم فقط نقدی بی زحمت واسه ما کارت ندید.ما پول می‌زنیم به دردی.
  • حمید IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
   2 1
   تورو خدا بیا برنج و گوشت و مرغ و غیره را قبول کن و مارا اذیت نکن رفیق.
 • حبیب IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  2 0
  شمادلتون بحال ملت نسوخته،یک هفتم درآمداین طرح رو می خواین به ملت بدین،بیشترش حدود۸۵درصدش میره جیب خودتون
 • اخه IR ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  0 0
  عجب