خبر رسانه روسی از دیدار رئیسی و پوتین

ایرنا نوشت: کانال تلویزیونی «روسیه-۱» که از جمله رسانه های رسمی روسیه محسوب می شود، امروز یکشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در هفته جاری در مسکو میزبان آیت الله سید ابراهیم رئیسی همتای ایرانی خود خواهد بود.

 این شبکه تلویزیونی در برنامه سیاسی «مسکو. کرملین. پوتین» اعلام کرد که دیدار سران دو کشور فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران هفته جاری در مسکو برگزار خواهد شد.
برخی دیگر از رسانه های روسی نیز این خبر را به نقل از کانال تلویزیونی روسیه - ۱ بازنشر کردند. روزنامه گازیتا رو تاریخ سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به مسکو را ۱۹ ژانویه ( ۲۹ دی) اعلام کرده است.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران نیز چندی پیش با اعلام خبر برنامه سفر رئیس جمهوری به روسیه، گفت در این سفر در مورد مسائل دوجانبه و همکاری های تجاری و اقتصادی تهران و مسکو گفت و گو خواهد شد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز در روزهای اخیر اعلام کرد که مقدمات سفر آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران به مسکو درحال انجام است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پیشتر گفته بود دیدار رئیس جمهوری ایران از مسکو رویداد بسیار مهم است. باید تماس های سیاسی بین تهران و مسکو ازسرگرفته شود.

وی با یادآوری اینکه همه گیری کرونا، مانعی برای دیدارها و سفر هیات های دو کشور شده است، ادامه داد: ولادیمیر پوتین و سید ابراهیم رئیسی روسای جمهوری روسیه و ایران چندین تماس تلفنی داشتند.

وزیر خارجه روسیه گفت: در دیدار سران ایران و روسیه، همه مسائل دستور روابط ایران و روسیه مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  

۲۳۳۱۱

کد خبر 1593290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  0 0
  جناب رئیسی تمثیل هست فکر نان کن که خربزه آب است .بدانید از طرف روسیه هیچ وقت ایران به نوایی نرسیده است او دنبال منافع خود هست ونه فکر ما وسایر ملت ها این درذات این کشور خبیث هست
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  0 0
  ااز یک طرف میگن. پوتین با زیرکی به مرزهای ایران رسسد . ازیک طرف میگن دیدار رئیسی با پوتین. هه معلوم نیست چی بچیه ..کی به کیه
 • ایران خط آهن ایران عراق سوریه را جدی جلو ببرد اج، IR ۰۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  0 0
  اشتباه نوشتم
 • ع ا ز CA ۰۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  0 0
  بسیار باعث خوشحالی هر دو ملت ایران و روسیه است که دو رئیس جمهور دو کشور همسایه با یکدیگر روایت خوب و حسنه دارند و ما ملت ایران از اینکه بجای روابط با غرب با کشور همسایه خود روسیه داریم بسیار هم خوشحال هستیم دو ملت بزرگ ایران و روسیه با همکاری مشترک خود میتوانند سر نوشت خیلی از کشورهای تحت سلطه غرب که با رفتارها و سیاستهای غیر انسانی غربیها دارند لح میشوند ایران و روسیه کشتی نجات مردهای مظلوم خیلی از کشورها بشوند با آرزو هر چه موفقیت برای هر دو ملت ایران و روسیه .اتحاد دو قدرت بزرک جهانیایران و روسیه.
 • طاها IR ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  0 0
  والهی نمیدون روس هاچه دارن انهاخودشان گرفتارهستن ..هرزمانی روس هابه ایران روابط داشتن ایران هیچ خیری ازاینهاندیده
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  0 0
  چراشوق واشتیاق به کمونیستها دارید حتی اب ونانی که دران دیار ازدست کمونیستها میخورید حرامه
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  0 1
  همتا!؟ با با این پوتین گرگه چه همتایی
 • حسن IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
  0 0
  سلام ودرودبراقای پوتین قدرتمندترین مرددنیا