۲۱ هزار فعالیت فرهنگی در استان سمنان برگزار شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: از آذرماه سال گذشته تاکنون ۲۱ هزار فعالیت‌ متنوع فرهنگی در این استان برگزارشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، محمد طاهریان در نشست با حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی نجم، رییس حوزه خواهران استان سمنان و جمعی از کارکنان حوزه بیان داشت: از آذرماه سال گذشته تاکنون ۲۱ هزار فعالیت‌های متنوع فرهنگی در بستر فضای مجازی توسط کتابداران این استان برگزارشده است.

وی نقد و بررسی کتاب، رونمایی کتاب، کارگاه‌های نقاشی و قصه‌گویی، داستان‌نویسی، نشست کتاب‌خوان و مسابقه‌های فرهنگی را ازجمله برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها دانست.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که در کتابخانه مرکزی استان سمنان بخش نابینایان از گذشته فعال بوده است گفت: خدا را شاکریم که امسال توانستیم بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی را راه‌اندازی کنیم و به ناشنوایان هم خدمات ارائه دهیم.

طاهریان با تأکید بر اینکه ۱۰ کتابخانه عمومی در هشت شهرستان استان مجری طرح تحویل کتاب درب منزل هستند گفت: از آغاز اجرای این طرح تاکنون ۸ هزارو ۱۸۶ نسخه کتاب امانت‌داده شده است و پنج هزارو ۳۳۸ نفر در این طرح شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که طلاب و روحانیون نقش بسزایی در توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه دارند خواستار همکاری حوزه علمیه برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی شد.

در ادامه حجت‌الاسلام مهدی نجم رییس حوزه علمیه خواهران استان سمنان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در باب مطالعه به‌ویژه برای طلاب، گفت: امروز بنا بر تأکیدات مقام معظم رهبری، کتاب‌خوانی و مطالعه برای طلاب یک امر ضروری قلمداد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه کتاب به‌منزله پلکانی است که انسان را به با تعالی می‌رساند و هر چه انسان کتاب بیشتری مطالعه کند به عرش کبریایی نزدیک‌تر خواهد شد و در خدمت به خلق خدا بیشتر خواهد کوشید اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی بسیاری توسط کتابخانه حوزه علمیه خواهران این استان برگزار می‌شود.

رییس حوزه علمیه خواهران استان سمنان بابیان اینکه خوشبختانه تاکنون تعامل خوبی بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و حوزه علمیه وجود داشته است گفت: در حوزه علمیه آمادگی لازم را برای همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی داریم.

46

کد خبر 1593461

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =