خرید و فروش بیش از 100 ارز دیجیتال معتبر و محبوب

خرید و فروش ارزهای دیجیتال به یکی از دغدغه‌های زندگی امروزی تبدیل شده است.  اما کدامیک ارزش سرمایه گذاری دارند؟

اولین ارز دیجیتال تحت عنوان بیت‌کوین «Bitcoin» در سال 2009 معرفی شد. پس از آن نیز دیگر ارزهای دیجیتال منسوب به «آلت‌کوین‌» ایجاد شدند. اما امروزه هزاران ارز دیجیتال را می‌توان در مارکت کریپتوکارنسی مشاهده کرد که هر روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

اما آیا همه‌ی ارزهای دیجیتال ارزش سرمایه‌گذاری دارند؟! در ادامه با بررسی قیمت بیت کوین و به طور کلی قیمت ارز دیجیتال، ارزشمندی آن‌ها را دسته‌بندی می‌کنیم. همچنین توضیحاتی در مورد «مم‌کوین‌»‌ها ارائه خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که چطور آن‌ها را بر بستر صرافی پیشرو «بیت پین» تشخیص دهید. در نهایت، شما را با مفاهیم گیفت کارت ارز دیجیتال و هیت مپ ارز دیجیتال نیز آشنا خواهیم کرد.

چه برداشتی می‌توان از قیمت ارز دیجیتال داشت؟

افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت مستمر دارند، تحت عنوان معامله‌گر یا تریدر شناخته می‌شوند. اساس کار تریدرها، سود بردن از معاملات رمزارزی است. اما برای اینکه بتوانند از معاملات خود سود بگیرند، باید مشخص کنند که کدام ارزهای دیجیتال را در چه بازه‌ی قیمت خریداری کنند. برای این امر به مفهومی تحت عنوان «تحلیل تکنیکال» نیاز است. تحلیل تکنیکال یک نوع تحلیل فنی است که می‌تواند از روی نمودار قیمت ارز دیجیتال، اطلاعات لازم برای خرید یا فروش یک رمزارز را در اختیار تریدر قرار دهد. بنابراین یکی از اساسی‌ترین مفاهیم و ابزارهای فعالیت مستمر در مارکت کریپتوکارنسی، توجه به قیمت ارز دیجیتال است و سابقه‌ی آن در یک تایم‌فریم مشخص مورد بررسی قرار بگیرد!

آیا قیمت بیت کوین بر قیمت کل بازار کریپتو تأثیر دارد؟

عوامل بسیاری بر افزایش و کاهش قیمت ارز دیجیتال تأثیر دارند که یکی از آن‌ها، قیمت بیت کوین است. قیمت بیت کوین به عنوان یک شاخص کلی در بازار مطرح است. به طوری که اگر قیمت بیت کوین به‌صورت کلی دچار نوسان شود، قیمت سایر ارزهای دیجیتال هم تحت تأثیر قرار می‌گیرند. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان، همواره بیشتر از 60 درصد حجم و ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. بنابراین یکی از ابزارهای بررسی قیمت ارز دیجیتال برای پیش‌بینی، توجه به قیمت بیت کوین است، که اگر در ثبات کلی قرار داشته باشد، آن‌گاه برای تحلیل قیمت سایر ارزهای دیجیتال، باید به نمودار قیمت آن‌ها مراجعه شود!

چطور ارزهای دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری را مشخص کنیم؟

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال با معامله یا ترید این ارزها تفاوت دارد. شخصی که می‌خواهد روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند، نیازی به فراگیری دانش تحلیل تکنیکال ندارد. بلکه صرفاً ارزهای ارزشمند برای سرمایه گذاری بلندمدت را پیدا کرده و برای خرید آن‌ها اقدام می‌کند. سرمایه گذاران با نگهداری این ارزها در کیف‌پول خود به صورت طولانی‌مدت (بین 6 ماه تا 5 سال)، از افزایش قیمت بالای آن‌ها سود بیشتری خواهند برد. این در حالی است که تریدرها معمولاً در معاملات متعدد و کوتاه‌مدت خود، سودهای اندک اما مستمر می‌گیرند. برای تشخیص ارزهای دیجیتال برتر باید توانایی تشخیص مم‌کوین «Meme» از کوین‌های هدفمند بازار را داشته باشیم. مم‌کوین‌ها نوعی سرگرمی هستند و ارزش ذاتی چندانی ندارند. نوسان شدید قیمت مم‌کوین‌ها به واکنش معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار بستگی دارد.

در صرافی ایرانی «بیت پین» به آدرس Bitpin.ir این ارزها با رنگ زرد مشخص شده و تحت عنوان «زرد ارز» دسته‌بندی شده‌اند. این دسته‌بندی به تریدرها و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا با احتیاط بیشتری روی این ارزها مانور بدهند!!

خرید و فروش بیش از 100 ارز دیجیتال معتبر و محبوب

هیت مپ ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

هیت مپ «Heat Map» به معنای نقشه رنگی و کلی بازار است. خوشبختانه در صرافی ایرانی «بیت پین» نقشه بازار ارزهای دیجیتال نیز ارائه شده است. از روی این نقشه، با یک نگاه می‌توان به صعودی یا نزولی بودن بازار و همچنین به غالب بودن معاملات یک ارز دیجیتال پی برد. شما همین حالا می‌توانید هیت مپ ارزهای دیجیتال را از وبسایت رسمی بیت پین مشاهده نمایید.

سخن نهایی

تا چند سال قبل، فعالیت حرفه‌ای در بازار ارزهای دیجیتال، صرفاً باید در بستر صرافی‌های خارجی انجام می‌شد. چراکه صرافی‌های داخلی به اندازه کافی امکانات نداشتند تا ابزارهای تحلیلی را در اختیار تریدرها و سرمایه‌گذاران قرار دهند. اما در حال حاضر این روند برعکس شده است. با توجه به محدودیت‌های احراز هویتی که در صرافی‌های خارجی برای ایرانیان وجود دارد، فعالیت بر بستر صرافی‌های ایرانی بیشتر و کارآمدتر شده است. «بیت پین» یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی است که همین حالا می‌توانید از خدمات متنوع آن بهره‌مند شوید.

کد خبر 1593463

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =