برگزاری دوره آموزشی غیر حضوری  مدیریت تعارض و فنون مذاکره در شرکت برق منطقه ای سمنان

با حضور تعدادی از مدیران و کارشناسان شرکت برق منطقه ای سمنان، دوره آموزشی مدیریت تعارض و فنون مذاکره دراین شرکت به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان دکتر علیرضا راهداری، مدرس این دوره ی دو روزه ، بخش عمد ه ای از رابطه ها انسان در زندگی شخصی و محیط کسب و کار را از نوع مذاکره دانست و با اشاره به ۴ ویژگی مذاکره گفت : در مذاکره حداقل دو طرف در آن درگیر بوده و بین خواسته ها و نیازهای این دو چند طرف تعارض وجود دارد. همچنین دو یا چند طرف درگیر در مذاکره، بر اساس انتخاب خود و نه به اجبار با یکدیگر مذاکره می کنند و کسانی که درگیر مذاکره می شوند برای داد و ستد که زیربنای مفهوم مذاکره است، آمادگی لازم را دارند.

دکتر راهداری با اشاره به اهمیت مذاکره و اثرات مثبت آن ، بیان داشت : امروزه به منظور ارزیابی توانایی های یک مدیر، در کنار برخی مهارت های کلاسیک مدیریتی )مانند برنامه ریزی، سازمان دهی و کنترل( به این نکته توجه می کنند که تا چه حد فرد می تواند روابط خود را با “دیگران” شکل داده، هدایت و تقویت کرده و تعارض های احتمالی آن را مدیریت نماید.

وی با بیان مراحل هفت گانه مذاکره گفت: فرایند آماده سازی ، رابطه سازی ، گردآوری اطلاعات ، استفاده از اطلاعات ، تبادل پیشنهادات ، دستیابی به توافق و اجرای توافق می تواند کمک کند تا درک بهتری از فرایند مذاکره داشته باشیم.

مدرس این دوره با اشاره به تعاریف منافع و مواضع در فرایند مذاکره گفت : منافع همه آن چیزهایی که به خاطر آن وارد مذاکره خواهیم شد و مواضع تمامی حرف ها و خواسته ها و امتیازهایی می باشند که بر اساس منافع شکل می گیرند.

دکتر راهداری با تقسیم بندی منافع به ذاتی و ابزاری ، افزود :  منافع ذاتی منافعی هستند که در ذات خود ارزشمند بوده و صِرفِ دستیابی به آنها، رضایت فرد تأمین می گردد ولی منافع ابزاری به واسطه ی یک هدف یا منفعت دیگر، مهم شده اند.

همچنین در این دوره پیرامون موضوعاتی چون تعارض منافع ، استراتژی کالباسی ، تاکتیک های مذاکره، تکنیک جدول ارزش ها و تعارض ارزش های مثبت و منفی مطالبی ارائه گردید.

46

کد خبر 1593470

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =