۱۷۲ نفر در اصفهان به اُمیکرون مبتلا شدند دو کودک ۸ و ۱۰ ساله در میان مبتلایان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۱۷۲ نفر در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اُمیکرون مبتلا شدند.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، تا عصر دیروز ۱۷۲ نفر در این شهرستان‌ها به اُمیکرون مبتلا شدند  که ۱۲ نفر از مبتلایان به اُمیکرون سابقه سفر به خارج از کشور را داشته‌اند.

از بین مبتلایان دو نفر بین هشت تا ۱۰ سال، ۱۴۶ نفر بین ۱۸ تا ۶۰ سال و ۲۴ نفر بالای ۶۰ سال بوده‌اند.

از این تعداد بیمار مبتلا به اُمیکرون در اصفهان ۱۴ نفر در مراکز درمانی بستری شدند؛ خوشبختانه تاکنون فوتی مبتلا به اُمیکرون در استان اصفهان نداشته‌ایم اما ۲۴ نفر نیز در بین مبتلایان به اُمیکرون دارای بیماری زمینه‌ای هستند.

۹۱ نفر از مبتلایان در شهر اصفهان ،‌۲۱ نفر در نجف آباد، ۱۴ نفر در مبارکه، هشت نفر در شاهین شهر، هفت نفر در فلاورجان، ۶ نفر در خمینی شهر، چهار نفر در اردستان، پنج نفر در شهرضا، پنج نفر در چادگان، چهار نفر در نطنز، دو نفر در بوئین میاندشت و در شهرستان‌های نائین، سمیرم، تیران و کرون، سمیرم، لنجان و خارج از استان هر کدام یک نفر مبتلا به این سویه کرونا شناسایی شده است.

۳۰ نفر از این مبتلایان سه نوبت، ۱۱۳ نفر دونوبت، ۱۵ نفر یک نوبت و  ۱۲ نفر هیچیک از مراحل واکسیناسیون را استفاده نکردند و دو نفر نیز زیر سن واکسیناسیون بوده‌اند.

این بیماری در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و همچنین عدم انجام سه دُز واکسیناسیون به صورت ابتلای خانوادگی خودنمایی خواهد کرد.

گفتنی است باید توجه داشت که در حال حاضر تعداد کیت‌های تشخیص اولیه اُمیکرون در اصفهان محدود است و تشخیص نهایی نیز در تهران انجام می‌شود اما هر روز از یک درصد تست‌های انجام شده کرونا در اصفهان تست اُمیکرون نیز گرفته می‌شود.

46

کد خبر 1593540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =