پیش‌بینی وضعیت هوای تهران: تداوم بارش برف و باران

ایسنا نوشت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران تداوم بارش باران و برف در تهران و وزش باد شدید تا خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با نفوذ و فعالیت سامانه سرد بارشی، وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده، آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و برف، در نواحی شمالی بارش برف با مه رقیق و در ارتفاعات بارش برف، کولاک و مه غلیظ با احتمال سقوط بهمن‌ پیش‌بینی می‌شود.

از امشب تا پیش از ظهر فردا (۲۷ و ۲۸ دی‌ماه) با تقویت فعالیت سامانه، در بعضی ساعات بارش متوسط و گاهی شدید باران و برف به‌ویژه در نیمه شمالی استان، وزش باد شدید تا خیلی شدید به‌ویژه در نیمه جنوبی استان گاهی با وقوع رعد و برق با احتمال بارش تگرگ در نقاط مستعد مورد انتظار است.

از بعد از ظهر سه شنبه (۲۸ دی‌ماه) با وزش باد، به‌تدریج کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود همچنین از فردا تا جمعه (۲۸ دی ماه تا اول بهمن‌ماه) کاهش محسوس دما بین ۵ تا ۹ درجه سلسیوس در سطح استان، یخبندان شبانه سطح زمین در نواحی مرکزی و جنوبی و یخبندان دایمی سطح زمین در نواحی شمالی مورد انتظار است.

از چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه (۲۹ تا ۳۰ دی‌ماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و از عصر پنجشنبه تا عصر جمعه (۳۰ دی‌ماه تا اول بهمن ماه) نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و برف و وزش باد در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه (امین آباد) با بیشینه دمای  ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۲۸ دی‌ماه) ابریو بارش برف با احتمال رعد و برق و به‌تدریج وزش باد شدید و از بعد از ظهر قسمتی ابری با حداقل دمای  ۱- و حداکثر دمای ۵  درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۹ دی ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1593566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =