۱ نفر
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
قیمت نفت رکورد شکست

فارس به نقل از رویترز نوشت: نگرانی از عرضه محدود در بازار، قیمت نفت در معاملات امروز را هم افزایش داد و به بالاترین رقم در ۳ سال گذشته رسید.

قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت و قیمت نفت به بالاترین رقم در ۳ سال گذشته رسید زیرا سرمایه گذاران فکر می‌کنند عرضه نفت همچنان محدود بماند.

هر بشکه نفت برنت با ۴۰ سنت افزایش ۸۶.۴۶ دلار فروخته شد و ساعات اولیه معاملات هر بشکه نفت برنت به۸۶.۷۱ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از ۳ اکتبر ۲۰۱۸ به شمار می رود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۸ سنت افزایش ۸۴.۴۰ دلار فروخته شد که در ساعات اولیه معاملات ۸۴.۷۸ دلار فروخته شده بود که بالاترین از ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ محسوب می شود.

قیمت نفت به بالاترین رقم 3 سال گذشته رسید

افزایش قیمت های هر دو شاخص نفتی پس از رشد قیمتی ۵ درصدی برنت و ۶ درصدی WTI طی هفته گذشته صورت گرفته است.

به گفته تاجران، خریدهای آشفته نفت که ناشی از کمی عرضه و بروز نشانه هایی مبنی بر اینکه سویه اُمیکرون آنچنان که انتظار می رفت برای تقاضا برای سوخت مخرب نخواهد بود، قیمت نفت خام را افزایش داده است و نشان می دهد که افزایش قیمت نفت برنت مدت طولانی تری ادامه خواهد داشت.

توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر فوجیتومی سیکیوریتی معتقد است: «روند افزایشی قیمت نفت ادامه دارد زیرا اوپک پلاس نفت کافی به بازار عرضه نمی کند تا تقاضای جهانی تامین شود.»

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1593574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =