مهمترین وظیفه سازمان صمت خراسان رضوی، تحقق شعار سال است

رئیس سازمان صمت خراسان رضوی گفت: مهمترین وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را تحقق شعار سال یعنی تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌هاست و تحقق این مهم مستلزم حمایت از صنعتگران است.

به گزارش خبر آنلاین، صبح امروز، مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، مدیر کل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از فعالان اقتصادی برگزار شد.
امیررضا رجبی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه خراسان رضوی، از نظر اقتصادی، جایگاه بسیار ویژه‌ای در کشور دارد و یک‌هشتم همه آمارهای اقتصادی در بخش‌های مختلف کشور متعلق به این خطه است، گفت: از سوی دیگر، حوزه اصناف و اتحادیه‌ها هم در مشهدمقدس و شهرستان‌های استان جزو قوی‌ترین حوزه‌ها در کشور محسوب می‌شوند.
رجبی، مهمترین وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را تحقق شعار سال یعنی تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها دانست و اظهارکرد: تحقق این مهم مستلزم حمایت از صنعتگران است تا از این طریق بتوان چرخ تولید و صنعت را چرخاند و تولید کالا، خدمات، صنعت، صادارات، ترانزیت مواد اولیه، استفاده از ظرفیتی چون مرزهای مشترک با کشورهای هم‌جوار باید به فعلیت درآید.
وی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت ملی، افزود: همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط با سازمان صمت در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و نیازمند این تعامل هستیم.
در ادامه این جلسه، جواد خزاعی، سرپرست سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به 8 ماه قبل که به سمت سرپرستی سازمان صمت استان منصوب شده بود، اظهارکرد: تحویل گرفتن چنین مجموعه‌ای کار دشواری بود ولی لطف امام‌رضا(ع) شامل حال شد و هر اقدامی که صورت گرفته در این مدت، به همت کارکنان مجموعه بوده است.
خزاعی گفت: در حال حاضر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آماده است که در راستای تحقق اهداف متعالی وزراتخانه گام بردارد.
سرپرست سابق سازمان صمت استان خراسان رضوی افزود: در مدت فعالیت 8 ماهه خود تلاش کرده‌ام که برای ارباب رجوع امور را تسهیل کرده و شاهد این موضوع نیز این است که مورد توبیخ برخی دستگاه‌های نظارتی نیز قرار گرفته‌ام.

شهاب جنابی، مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت دیگر سخنران این مراسم بود و با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهارکرد: در این بیانیه مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که در کنار چالش‌های زیادی که در کشور وجود دارد، فرصت‌های مهمی نیز هستند که با بهره‌گیری از آنها باید برای حل و فصل مشکلات چاره‌اندیشی نمود.
وی با بیان اینکه اهمیت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بر هیچکس پوشیده نیست چراکه دارای ظرفیت بالایی است، گفت: در بخش معدن، تلاش‌های خوبی صورت گرفته و ظرفیت‌های مناسبی نیز در استان وجود دارد.
مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، فعالیت بازرگانی و اصناف خراسان رضوی را در سطح کشور، زبان‌زد دانست و افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت و همکاران وی با برنامه مشخصی کار را شروع کرده‌اند؛ در همین راستا برنامه‌ای که از سوی وزارتخانه به مجلس ارائه شد، در پنج سطح تعریف شده است.
جنابی با بیان اینکه سطح اول، طرح‌های کوتاه‌مدت یا فوریت‌دار هستند که ذیل سه محور اصلی قرار دارند، تصریح کرد: سطح دوم پروژه‌های تحولی است که سبک جدید مدیریتی به حساب می‌آیند؛ در بخش اداری وزارتخانه در این بخش تاکنون ۱۰۶ پروژه معرفی شده و توفیقاتی هم حاصل شده است.
وی خاطرنشان کرد: سطح سوم که سطح بسیار حائز اهمیتی است، طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت است؛ در طراحی آمایش برای خراسان رضوی تلاش شد این برنامه مبتنی بر ظرفیت‌های موجود با همفکری ذی‌نفعان، ارگان‌ها و نهادها و... استان باشد.
شایان ذکر است، امیررضا رجبی که با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان «رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی» منصوب شده، پیش از این به عنوان «معاون امور شرکت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی» فعالیت داشته است.

48

کد خبر 1593611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =