ارزان ترین بیمه بدنه خودروی لوکس را از موتور جستجوی بیمه دات کام بخرید!

با توجه به اینکه استفاده از وسایل نقلیه زمینی نقش مهمی ‌در رفاه و کیفیت سبک زندگی افراد جامعه دارند، از این رو باید همیشه به سلامت وسیله نقلیه و احتمال حادثه فکر کرد.

با توجه به اینکه استفاده از وسایل نقلیه زمینی نقش مهمی ‌در رفاه و کیفیت سبک زندگی افراد جامعه دارند، از این رو باید همیشه به سلامت وسیله نقلیه و احتمال حادثه فکر کرد. انتخاب بیمه بدنه مناسب خودرو، یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های افرادی است که تمایل دارند از این بیمه نامه استفاده کنند. زیرا پوشش‌ها و تنوع در طرح‌های این بیمه ماشین در شرکت‌های بیمه متفاوت بوده و نیاز به بررسی و استعلام دارد. به علاوه، با عنایت به نوسانات قیمت خودرو، پیشنهاد می‌شود بیمه‌گذارانی که دارای بیمه بدنه هستند با مراجعه به سامانه‌های خرید آنلاین بیمه ، سرمایه مورد بیمه خود را افزایش دهند تا در هنگام بروز خسارت با مشکلاتی چون اعمال ماده ۱۰ قانون بیمه مواجه نشوند.بهتر است که پیش از خرید بیمه بدنه، شرایط استعلام، مقایسه و خرید راحت را بررسی کنید تا بهترین نوع بیمه اتومبیل را خریداری کنید. خواندن این مطلب به همه رانندگانی توصیه می‌شود که در صدد خرید ارزان ترین بیمه بدنه با بهترین پوشش‌ها هستند.

بیمه بدنه خودرو چیست؟

بیمه بدنه به نوعی از بیمه گفته می‌شود که خسارت‌های وارد شده به خودرو در حین تصادف یا ساکن را جبران می‌کند. همانطور که می‌دانید در بیمه‌نامه‌های خودرو صرفا ابتیاع بیمه نامه خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه اجباری بوده و بیمه نامه بدنه خودرو و در صورت لزوم، اخذ الحاقیه آن اختیاری است وتنها تکلیف شرکتهای بیمه درموارد قیمت خودرو اطلاع‌رسانی به بیمه‌گذاران برای خرید الحاقیه است.

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو

سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید این است که چرا باید بیمه بدنه را تهیه کنیم؟ یا این بیمه نامه چه پوشش‌ها و مزیت‌هایی برای خودرو دارد؟ برای پاسخ به این دو سوال باید گفت که بیمه خودرو دارای دو نوع پوشش اصلی و فرعی است که با توجه به نوع نیاز بیمه‌گزار و با پرداخت حق بیمه بیشتر قابل خریداری است.

پوشش‌های اصلی:

 • واژگونی و سقوط خودرو
 • برخورد با یک جسم متحرک یا ثابت
 • آتش سوزی خودرو یا لوازم یدکی
 • آذرخش یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی
 • سرقت کلی خودرو
 • پرداخت خسارت نجات خودرو در حین انتقال تا ۵۰ درصد
 • خسارت وارد شده به لاستیک‌ها و باتری تا میزان ۵۰ درصد قیمت نو
 • هزینه‌های متعادف برای نجات یا انتقال خودرو به تعمیرگاه تا میزان ۲۰ درصد

خسارت آتش گرفتن خودرو با بیمه بدنه جبران می شود.

پوشش‌های اضافی:

خطرات زیر تحت پوشش اصلی بیمه بدنه ماشین  نیستند؛ ولی بیمه گزاران با پرداخت مبلغ اضافی حق‌بیمه‌ از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی) خرید بیمه بدنه ماشین و خودرو   بهره‌مند می‌شوند:

 • دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش ، رینگ ، لاستیک ، آینه ها و سایر لوازم خودرو
 • شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی
 • غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات
 • حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتشفشان
 • حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ

محاسبه قیمت بیمه بدنه

 پوشش‌های اضافی بیمه، ویژگی‌های خودرو و تخفیف‌های بیمه بدنه جزو عوامل تاثیرگزار در قیمت بیمه نامه بدنه هستند.

ویژگی‌های خودرو: فاکتورهایی مانند: سال ساخت، نوع خودرو و کاربری خودرو جزو ویژگی‌های خودرو است که هر کدام از این عوامل بر روی قیمت بیمه بدنه تاثیر مستقیم دارد.

سال ساخت و نوع خودرو در تعیین قیمت بیمه بدنه خودروی لوکس نقش مهمی دارد.

پوشش‌های اضافی: همانطور که از اسم این پوشش‌ها مشخص است، باید با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش‌های اضافی را خریداری کرد، پس پوشش‌های اضافی تاثیر مستقیم بر روی قیمت بیمه نامه دارند.

تخفیف‌های بیمه: تخفیف‌های این بیمه نامه یکی از عوامل تاثیرگزار بر روی قیمت و محاسبه بیمه بدنه است. تخفیف عدم خسارت، خرید نقدی، تخفیف ارزش خودرو و تخفیف خودروی صفر کیلومتر جزو مواردی است که برای تخفیف‌ها در نظر گرفته می‌شود.

نکته: برای خودروهای صفر کیلومتر ۲۰ تا ۳۰ درصد تخفیف در نظر گفته می‌شود. همچنین تخفیف‌های دیگری هم ارائه می‌شود که عبارتند از:

 • تخفیف‌های گروهی
 • خودروهای وارداتی
 • برخی از مشاغل
 • طرح‌های تشویقی برای اعیاد و مناسبت‌های خاص

 چرا باید بیمه بدنه ماشین را خریداری کرد؟

افزایش ارزش خودرو و هزینه‌هایی که برای خودرو در حین تصادف یا عوامل دیگر به وجود می‌آید بسیار هزینه‌بر و کمرشکن است. بیمه شخص ثالث تا حدودی می‌تواند برخی از هزینه‌ها را جبران کند. در حقیقت خسارت‌های مالی و جانی که در تصادف به شخص ثالث وارد می‌شود، از طریق بیمه شخص ثالث جبران خواهد شد، اما برای خسارت‌های خودروی مقصر هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود، مگر اینکه بیمه بدنه را برای ماشین خود خریداری کرده باشید. شرایط مختلفی باید وجود داشته باشد تا بیمه اتومبیل، خسارت ماشین شما را جبران کند که به شرح زیر است:

 • بیمه‌گزار در تصادف مقصر شناخته شود.
 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر نباشد.
 • راننده مقصر صحنه تصادف را ترک کرده و متواری شده باشد.

نکته: در صورتی که خودرویی لوکس و نامتعارف باشد، بیمه شخص ثالث، کل خسارت را جبران نخواهد کرد و در این شرایط می‌توان از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران هزینه‌های کمک گرفت.

طبق قوانین بیمه، خسارت خودروهای متعارف به صورت کامل با بیمه نامه ثالث پرداخت می‌شود. خودرویی متعارف است که ارزش آن کمتر یا برابر نصف دیه مرد مسلمان در ماه‌های حرام باشد. مبلغ دیه از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود و در سال ۱۴۰۰این مبلغ معادل ۶۴۰ میلیون تومان است که ارزش خودرو باید ۳۲۰ میلیون تومان باشد.

خودروی بیش از 320 میلیون تومان، لوکس یا  نامتعارف محسوب می شود.

 اگر قیمت خودرویی از این مبلغ بالاتر باشد، جزو خودروهای غیر متعارف بوده و ماشین لوکس محسوب می‌شود. در این شرایط می‌توانید از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران هزینه‌ها و خسارت وارد شده استفاده کرد. برای محاسبه خسارت مالی خودروی لوکس در صورت مقصر بودن راننده خودروی متعارف از فرمول زیر استفاده می‌کنیم:

خسارت پرداختی شرکت بیمه : میزان خسارت * ارزش خودروی نامتعارف / بالاترین ارزش خودروی متعارف

بیمه بدنه خودروی لوکس مابقی خسارت مالی را جبران خواهد کرد.در این زمان استفاده همزمان از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودروی نامتعارف با هم کاربرد دارد. ولی باید دقت کرد که راننده خودروی گران‌قیمت می‌تواند بابت افت قیمت خودروی خود از راننده مقصر شکایت کند و مابه التفاوت افت قیمت خودروی لوکس خود را از او طلب نماید.  در خصوص پیگیری افت قیمت خودرو غیرمتعارف باید با شرکت بیمه اصلی تماس بگیرید.

مراحل دریافت خسارت بیمه بدنه

همانطور که اشاره شد اگر شما به عنوان راننده در حادثه و تصادفی مقصر باشید و میزان خسارت وارد شده به خودرو از سقف تعهدات بیمه شخص ثالث بیشتر باشد، می‌توانید از بیمه بدنه خودروی خود استفاده کنید. مراحل دریافت خسارت به شرح زیر است:

 • بیمه‌گزار باید حداکثر تا ۵ روز بعد از تاریخ حادثه، خسارت‌هایی که به وسیله نقلیه وارد شده است را اعلام کند.
 • فرد زیان دیده باید به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهد.
 • بیمه‌گزار باید به مراکز نیروی انتظامی‌یا پلیس راهور جهت اخذ کروکی مراجعه کند.
 • ماشین بیمه‌گزار باید به یکی از تعمیرگاه‌های مجاز یا یکی از پارکینگ‌های مخصوص به شرکت بیمه منتقل شود.
 • پس از انتقال خودرو به تعمیرگاه یا پارکینگ، کارشناس بیمه ارزیابی میزان خسارت را انجام می‌دهد.
 • بعد از ارزیابی خسارت، بازسازی و تعمیر کامل خودرو انجام می‌شود.
 • پس از انجام تعمیرات، کارشناس بیمه برای بار دوم از خودرو بازدید می‌کند.
 • چک خسارت به وسیله شرکت بیمه به مالک خودرو پرداخت می‌شود.

خرید ارزانترین بیمه بدنه ماشین از بیمه دات کام

خرید آنلاین بیمه از بیمه دات کام

خرید بهترین بیمه بدنه ماشین لوکس همیشه یکی از دغدغه‌های افراد بوده تا بتوانند بیشترین پوشش را خریداری کنند. برای اینکه بتوان بهترین پوشش‌ها را انتخاب کرد باید به استعلام و مقایسه دقیق پوشش‌ها و نرخ بیمه شرکت‌های بیمه‌ای دسترسی داشت. این کار با خرید حضوری امکان پذیر نیست و زمان زیادی را از شما هدر می‌دهد. از این رو  bimeh.com که یک کارگزاری آنلاین و یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید بیمه است، می‌تواند در خرید بیمه خودرو  به شما کمک کند.

کافی است که به وب سایت https://bimeh.com/ وارد شوید و در صفحه اصلی و بخش منوی محصولات، نوع بیمه نامه بدنه خودروی خود را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز بیمه‌ای، در کوتاه‌ترین زمان بیمه نامه خود را خریداری کنید. این سامانه با دریافت اطلاعات بیمه‌ای  شما، آن‌ها را بررسی و ثبت کرده و بیمه ماشین لوکس را به محلی که آدرس آن را ثبت کرده‌اید ارسال خواهد کرد.

همچنین کارشناس‌های بیمه دات کام به صورت ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات بیمه‌ای شما عزیزان هستند.

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

کد خبر 1593622

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =