رییس‌جمهور طی حکمی محمد عباسی وزیر تعاون را با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان منصوب کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در حالی عباسی به عنوان سرپرست وزارت ورزش از سوی رئیس​جمهور انتخاب شد که برخی گمانه​زنی​ها از احتمال معرفی علی سعیدلو به عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه، حکایت داشت.

اگرچه هنوز مشخص نیست که عباسی پس از پایان مهلت سه ماهه سرپرستی به عنوان وزیر ورزش به مجلس معرفی شود، اما او به عنوان وزیر تعاون، حائز بیشترین آرای نمایندگان به کابینه نهم و دهم بوده است. البته جنس دو وزارتخانه ورزش و تعاون با یکدیگر متفاوت است و نگاه نمایندگان به وزیری که در راس هر یک از آنها قرار خواهد گرفت، متفاوت است.

درحکم رییس‌جمهور برای سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان آمده است: «جناب آقای دکتر محمد عباسی وزیر محترم تعاون، به استناد اصل یکصد و سی و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به مراتب تعهد، شناخت و سوابق مفید اجرایی به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان «سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان» منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود در این مسئولیت خطیر با استفاده از ظرفیت‌های علمی و تجربی کارشناسان و صاحبنظران ارجمند و بهره‌گیری از همکاری همه ورزشکاران عزیز، هیأت‌ها، فدراسیون‌ها و مدیران و کارکنان خدوم در جهت راه‌اندازی آن وزارتخانه اهتمام لازم به کار بندید.»

گفتنی است سه شنبه هفته گذشته، نمایندگان مجلس به حمید سجادی نخستین وزیر پیشنهادی ورزش رای اعتماد ندادند. از میان 247 رای ماخوذه، 23 نماینده رای ممتنع داده، 137 نفر رای مخالف و تنها 87 نفر رای موافق به وی دادند و به این ترتیب سجادی از پیوستن به دولت دهم باز ماند.

 /2929

 

کد خبر 159396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =