جلال طالبی می‌گوید ناصر نوآموز ساعت 5 صبح به او گفته جانشین ایویچ شده.

مشاور صفایی رئیس وقت فدراسیون فوتبال بود وقتی هنوز ایویچ به عنوان سرمربی روی نیمکت می نشست. بعد از شکست 7 بر یک تیم ملی مقابل رم، به ناگهان او سرمربی تیم ملی شد. جلال طالبی وقتی از آن روزها یاد می کنید، می گوید: «ساعت 5 صبح بود. از تهران تماس گرفتند و گفتند تو سرمربی هستی. بعد سرپرست تیم را جمع کرد و گفت از این به بعد ایویچ دیگر سرمربی نیست.»

*آقای طالبی ایویچ مرد. خبر داشتید؟

نه، از شما شنیدم. (مکث)او مربی بزرگی بود و در حد توان برای فوتبال ایرن کار کرد. از او نام و خاطره ای در ذهن همه ما ماندهاست. واقعا متاسفم که این مربی از دنیا رفت.

*از خاطراتی که دارید بگوئید، از آن دوران.

من که به عنوان مشاور صفایی کنار تیم بودم. بیشتر برای کارهای آموزشی تیم را همراهی می کردم. یک اتفاقاتی افتاد و بعد تصمیم گرفتند من سرمربی ایران باشم.

‫*حتما اعتقاد دارید تنها به خاطر آن شکست.

به خاطر آن باخت بود، به رم. ما چند تورنمنت قبل از ایتالیا داشتیم. در هنگ کنگ و فرانسه تیم خوب نتیجه نگرفته بود. ایویچ قول داد در ایتالیا جبران کنند و تیم ملی واقعی را به همه نشان دهد. اما وقتی تیم بد بازی کرد و آنطور به رم باخت، دولت و مجلس به فدراسیون فوتبال فشار آوردند که ایویچ را برکنار کنید که چرا تیم ملی اینقدر بد بازی می کند.

*البته حرف و حدیث های زیادی از آنموقع وجود دارد. ابهامات بی شمار.

حرف و حدیث که همیشه هست. واقعیت این بود که 5 صبح تماس گرفتند با من و گفتند تو سرمربی هستی. آقای نوآموز هم این خبر را داد. اینکه می گویند کودتا بود، یکمقدار بی محبتی است. همین الان خیلی از بازیکنان می گویند ایویچ بزرگترین مربی خارجی ایران بود پس چه دلیلی داشت کم کاری کنند. چطور ممکن است با اینهمه علاقه بخواهند علیه ایویچ کودتا کنند. من خودم اصلا با بچه ها آشنایی نداشتم. تنها خاکپور و استیلی با من دوست بودند که در سنگاپور کنار هم کار کرده بودیم. بقیه را دورادور می شناختم. شایعه کودتا واقعا بی انصافی است.

*البته بعدها شایعه شد که فشار آورده بودند مربی تیم ملی حتما در بازی آمریکا ایرانی باشد.

نمی دانم چرا این حرف ها مطرح می شود. چرا لیست را دادند بعد چنین چیزی یادشان افتاد؟ اگر دنبال مربی ایرانی بودند، اصلا چرا سراغ ایویچ می رفتند؟ این اصلا درست نیست به نظر من.

43 43

کد خبر 159436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بادی گارد IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
  0 0
  با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه باید دکتر دادکان برگرده فدراسیون درضمن چرا اقایان الان فشار نمی اورند که فوتبال ما شده زنگ تفریح حریفان....
 • اثیری IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
  0 1
  راستی اقای طالبی رستورانت توی امریکا چی شد فکر کنم توی این وضع رکود اقتصادی رستوران داری همش ضرره برگرد خدا رو چه دیدی شاید دوباره شدی سرمربی تیم ملی !!!!!!!!!!!!!!
 • یوسف فیلی زاده IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
  0 1
  کاش دروغ رنگ و صدا داشت تا میگفت در هیچکدام از کلماتت صداقت وجود ندارد. ایویچ رفت چون وجود او جایی برای شما و امثال ذوالفقارنسب باقی نمیگذاشت. آقای طالبی از شب بازی با تیم آ اس رم و خط دادن شما و آقا بیژن به بعضی از مدافعین بگو. صدها حرف نگفته وجود دارد. ایویچ رفت ولی یادش همیشه باقیست. شما هستی ولی در گوشه ای بی نام ونشان.راستی چرا مربیان اسبق تیم ملی تیم ندارند؟
 • قرقی IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  خداد عزیزی کینه های تعویضش در بازی را به زبان بی زبانی اعلام میکند شما ناراحت نباشید خداداد فکر میکند چون پاس طلایی دایی را گل کرده همه فوتبال ما است آقا جلال بازیهای زیبای شما در امجدیه را فراموش نکردیم
 • سعید IR ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  کودتا نبود؟ این حرکت تیمسار نوآموز رو شما به چی تفسیر میکنید ؟؟؟؟
 • ميثم پرسپوليسي ضد شيث IR ۰۳:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  همه ميدونن كه واقعا" يه كودتا بود جناب طالبي!
 • بدون نام IR ۰۳:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  اي جلال طالبي دروغ گو. اعترافات بازيكنان و كودتاگران هنوز از حافظه ملت ما پاك نشده است.
 • ايراني(م) IR ۰۴:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  عجب دولت و مجلس هماهنگي داشتيم و نميدونستيم!
 • دارائی چی IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  آقای طالبی آن اسطوره بودنت در دارائی را با این حضورت در این کودتا برای ما قديمی ها پاک کردی
 • بدون نام IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  کفاشیان برود همه چیز درست میشود
 • ناشناس IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  اقای قرقی لازم نکرده از طالبی حمایت کنی بعد پاس طلایی دایی زو خداداد گل کرد چطور است اصلا بگین دایی مستقیم گل زد و خداداد در دوران فوتبالش اصلا به دایی پاس نداده و اصلا شماها که فوتبال خداداد یک گل میدونید بگید همون گلم نزده و حسودی خودتون خالی کنید و راحت بشید
 • نجیبی IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  0 0
  همه هنر خدادداد فقط همون گل به استرالیا بود كه هر بازیكن دیگه ای هم بود اون پاس رو گل میكرد .البته تا اون جایی كه من یادم میاد ٤,٥ تا گل ملی دیگه هم زده ،یكی به من بگه این مرد همیشه معترض دیگه برای فوتبال ایران چیكار كرده كه از همه كس و همه چیز طلبكاره ؟
 • بدون نام IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
  1 0
  یاد تومیسلاو ایویچ بخیر. همه میدونندکه خدابیامرز ایویچ چه خدماتی به فوتبال ایران کرد.وگرنه ما تو بازی با آمریکا می باختیم.
 • گلبرگ مغرور IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۶
  0 0
  تا بوده همین بوده و در قید و بند هیچ چیز نیستیم.