محدودیت های جدید بازیکنان قرضی باشگاه‌ها

طبق قوانین جدید فیفا باشگاه ها در استفاده از بازیکنان قرضی محدودیت هایی خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ طبق قوانین جدید از سال 2024 هر باشگاه به صورت هم زمان حداکثر میتواند 6 بازیکن قرضی در تیم داشته باشد و 6 بازیکن به باشگاه های دیگر قرض بدهد.

این قوانین در جلسه بعدی شورای فیفا به منظور اعمال از تاریخ 1 جولای 2022 ارائه خواهند شد. معرفی یک چارچوب نظارتی جدید بر انتقال قرضی بازیکنان، گام مهم دیگری در زمینه اصلاح گسترده تر سیستم نقل و انتقالات است که روند آن از سال 2017 آغاز شد. در ابتدا برنامه ریزی شده بود تا این چارچوب نظارتی از جولای 2020 آغاز شود اما در نتیجه شیوع کرونا این اتفاق باید به تعویق می افتاد. این قوانین جدید بر سه هدف اصلی استوار است که این اهداف، پرورش بازیکنان جوان، ارتقای تعادل رقابتی و جلوگیری از احتکار بازیکنان است. برای اطمینان از دستیابی به این اهداف، چارچوب نظارتی جدید شامل موارد زیر خواهد بود:

  • الزام یک توافق نامه کتبی که شرایط انتقال قرضی، به ویژه مدت زمان و شرایط مالی آن را مشخص می کند.
  • حداقل مدت انتقال قرضی شش ماه و حداکثر مدت انتقال قرضی یک سال است.
  • ممنوعیت قرض دادن بازیکنی حرفه ای که در زمان این اتفاق در باشگاه سومی به صورت قرضی بازی می کند.
  • محدودیت در تعداد بازیکنان قرضی در هر فصل بین دو باشگاه: در هر زمان معین در طول یک فصل، یک باشگاه فقط می تواند حداکثر سه بازیکن حرفه ای را به یک باشگاه مشخص قرض دهد و حداکثر سه بازیکن حرفه ای را از یک باشگاه مشخص قرض بگیرد.
  • محدودیت در تعداد کل بازیکنان قرضی یک باشگاه در هر فصل. برای اطمینان حاصل کردن از اجرای بدون مشکل این مورد، یک دوره انتقالی به شرح زیر وجود خواهد داشت:

- از 1 جولای 2022 تا 30 ژوئن 2023، یک باشگاه می تواند هشت بازیکن قرضی در خارج از باشگاه خود و هشت بازیکن قرضی در باشگاه خود داشته باشد.

- از 1 جولای 2023 تا 30 ژوئن 2024، یک باشگاه می تواند هفت بازیکن قرضی در خارج از باشگاه خود و هفت بازیکن قرضی در باشگاه خود داشته باشد.

- در نهایت از 1 جولای 2024، همین قانون فوق با محدودیت شش بازیکن اعمال خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

رونالدو فکر می‌کند بزرگ‌تر از منچستریونایتد است

کرونا همچنان از استقلال قربانی می‌گیرد

قیافه متفاوت رونالدو و رونالدینیو قبل از ترمیم دندان/عکس

251 254

کد خبر 1594610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =