فارس نوشت:

یک گروه از جریان صدر برای انجام عملیات استشهادی علیه اشغالگران آمریکایی در عراق تحت فرمان رهبر این جریان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری "النخیل "، یک مجموعه از طرفداران "مقتدا صدر " رهبر جریان صدر دیروز برای انجام حملات استشهادی علیه نیروهای آمریکایی حاضر در خاک عراق اعلام آمادگی کردند.

در بیانیه‌ای که دیروز در نجف منتشر شد و امضای مقتدا صدر نیز در زیر آن مشاهده می‌شود، خطاب به رهبر جریان صدر آمده است: ما گروهی از یاران شما هستیم که تحت فرمان و مطیعتان هستیم. ما قصد داریم که تحت فرمان شما برای دفاع از اسلام و عراق عملیات استشهادی انجام دهیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: عملیات ما صرفا اقدامی استشهادی علیه اشغالگر کافر است و به شهروندان و اموال عمومی و خصوصی هیچ آسیبی وارد نخواهد شد.

مقتدا صدر نیز در پاسخ به این درخواست، به تقدیر و تشکر بسنده کرد و برایشان دعا کرده است که ان شا‌ء‌الله خداوند حافظشان باشد.

نیروهای اشغالگر آمریکایی بر اساس توافقنامه امنیتی امضاء شده میان بغداد و واشنگتن باید تا پایان سال جاری میلادی از خاک عراق خارج شوند اما واشنگتن تلاش دارد تا خواست خود مبنی بر ابقای حضورش در عراق را بر دولت این کشور تحمیل کند. رهبر جریان صدر نیز هشدار داده است که در صورت تداوم اشغالگری در کشورش، تعلیق فعالیت جیش‌المهدی را لغو خواهد کرد و به مبارزه مسلحانه، اجتماعی و سیاسی با آمریکا ادامه خواهد داد.51261

کد خبر 159481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =