بیانیه وزارت خارجه در واکنش به قطعنامه هولوکاست سازمان ملل

وزارت امورخارجه کشورمان طی بیانیه ای ضمن منفک نمودن جمهوری اسلامی ایران از اصل و مفاد قطعنامه صادر شده در خصوص هولوکاست در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این اقدام را سوء استفاده رژیم صهیونیستی از ساز و کارهای بین المللی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود دانسته و آن را کاملا مردود اعلام‌نمود.

به گزارش خبرآنلاین متن بیانیه بدین شرح است:

همانطور که نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، طی بیانیه توضیح، موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص قطعنامه هولوکاست را رسما اعلام نموده، تاکید می گردد رژیم نژادپرست صهیونیستی از محافل بین‌المللی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات روزانه خود علیه فلسطینیان سو استفاده می‌کند. این اقدام رژیم صهیونیستی تلاش دیگری برای سوء استفاده از سازوکارهای سازمان ملل برای سرپوش گذاشتن بر جنایات روزانه این رژیم می باشد که متاسفانه این روزها با حمایت بی چون و چرای غرب همراه شده است.

همانطور که بر همگان روشن است، جنایات دوران جنگ جهانی دوم به علت دو انگیزه نژادپرستی و توسعه طلبی به وقوع پیوسته است که هم اکنون رژیم صهیونیستی میراث‌دار و پرچم‌دار این دو خوی شیطانی است. رویکرد نژاد پرستانه این رژیم در اسناد متعدد بین المللی مورد تصریح قرار گرفته و با وجود اراده مستحکم جامعه بین المللی، اسرائیل به عنوان تنها رژیم نژاد پرست با ایدئولوژِی توسعه طلبی باقی مانده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره نسل کشی را تحت هر شرایطی محکوم و غیرقابل توجیه دانسته و از همین روست که در طول جنگ جهانی دوم، ایران میزبان آوارگان این جنگ از برخی کشورهای اروپایی بوده است. در عین حال رژیم جعلی صهیونیستی پیوسته تلاش کرده است از قربانیان جنگ جهانی دوم و یهودیان به عنوان توجیهی برای اقدامات بیشرمانه و تجاوزکارانه خود بهره ببرد.

 این رژیم و سردمداران آن با نقض قوانین بین المللی طی هفت دهه گذشته، همه مصادیق جرایم و  به خصوص جنایت علیه بشریت را بر ضد مردم فلسطین و مردمان کشورهای منطقه مرتکب شده اند. نسل کشی، ترور، پاک سازی نژادی، تخریب خانه‌ها و محاصره انسانی از جمله این جنایاتی به شمار می‌آید که رژیم صهیونیستی پیوسته در حال ارتکاب آن است. 

در پایان بیانیه تصریح شده است: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید میکند پیشگیری از تکرار فجایع تاریخی نیازمند پژوهش‌های تاریخی است که باید بدون قضاوت و پیش داوری‌های سیاسی صورت پذیرد و بنابراین چنین رویکردهای تضییقی مورد پذیرش نبوده، چنین قطع نامه ای به عنوان رویکردی اجماعی قلمداد نگردیده و لذا مردود است.
 

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1594940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • NL ۰۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  7 5
  جالبه که ایران حتی حق رای در مورد این قطعنامه رو هم نداشته و فقط یه کشور مخالف بوده !!! همه راضی ما ناراضی !
  • ناشناس IR ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
   0 0
   شما بدخواهان وغربگداها که همیشه از اسرائیل کودک کش حمایت کرده اید اگر مسلمان نیستید حداقل آزاد مرد باشید اگر فلسطینیان این ها را قبول داشتند چرا هرروز زیر بمب‌های فسفری جان می‌دهند چقدر کج فهم هستید شما نا مسلمانان اگر مسلمان باشید بنا به فرموده پیامبر اگرم باید از مظلوم ومسلمان دفاع کرد وبایدبه داد مظلوم رسید مرگ بر اسرائیل اسرائیل باید نابود شود اگر نشود مسلمانان روز خوبی نخواهند داشت
  • ناشناس IR ۰۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
   0 1
   نگو ما بگو من تواز طرف ملت نمی تونی نظر بدی در ضمن تو که در ایران نیستی پس حق نظر دادن در این مورد را نداری تو بنام هر کشوری که هستی نظر بده ما ملت ایران نظرمون این هست که اسرائیل باید نابود شود ونابود خواهد شد روز شماری می کنیم
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  7 4
  حالا خود فلسطین این قطعنامه رو قبول می‌کنه و ما بخاطرش تحریم میشیم ! کاسه داغ تر از آش فقط ماییم. اگرچه جنایت علیه فلسطینی ها واقعا محکومه ولی فقط ما داریم بهاش رو میپردازیم و این بده.
  • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   3 1
   چشمات را باز کن همه اعراب اروپایی ها از صهیونیستی ها خودششان نمیاد
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  4 7
  اگر حق است باید ازش دفاع کرد هرچند هزینه داشته باشه ،درضمن در آینده ثابت میشه که آیا فلسطین موافق اقدامات صهیونیست ها است یانه.
 • دیپلمات رزمی سیاسی نیروی مقاومت اسلامی پیروز IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  3 4
  هولوکاست واقعیت دارد زیرا یهودیان تند رو که همان لابی های صهیونیستی هستند درزمان هیتلر از او خواستند چندین خانواده یهودی را در کوره های ادم سوزی بسوزانند تابه این بهاپه سرزمین فلسطین را بزور تصاحب کنند همین کاررا در زمان رضا شاه در کشورهای مختلف هم انجام دادند خانواده های یهودی را شناسایی می کردند و با ترور ناجوانمردانه انان بقیه یهودیان را میترساندند که مجبوربشوند به سرزمین های اشغالی مهاجرت کنند در نیویورک هم دو برج را با یهودیان ساکن ان منفجر کردند تا به ان بهانه به افغانستان حمله شود و مسلمان کشی راه بیاندازند پس متوجه شدید این صهیونبستها چه جانور خطرناک و وحشی و هاری هستند تنها راه نجات بشریت مهاجرت دادن بزور انها از اراضی اشغالی فلسطینیان به همان امریکاست که از انها حمایت غیر قانونی می کند وسلام.
  • IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   0 0
   تو قطب های تئوری توطئه رو جابجا کردی که
  • ناشناس IR ۰۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
   0 0
   آفرین حرف دل ملت مسلمان ایران را بیان کردید خیلی عالی بود وبه جا بود
 • علی مطلق IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳
  0 0
  برای اقای هیتلر یک فاتحه قرائت فرمایید