شروع طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در جزیره قشم

سرپرست مدیریت فرهنگی، اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال با هدف ریشه کنی این بیماری توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، سید مسعود موسوی با بیان این مطلب، اظهار کرد: این طرح به منظور زیر پوشش قرار دادن حدود ۲۱۱۱۶ کودک جزیره قشم توسط نیروهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با حمایت مدیریت فرهنگی، اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد قشم اجرامی شود.

وی ادامه داد: کودکان متولد پس از تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۵ مشمول طرح ایمن سازی در برابر بیماری فلج اطفال می شوند.

سرپرست مدیریت فرهنگی، اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد قشم افزود: طرح مذکور در ۲ مرحله انجام می شود که نوبت اول از ۲ بهمن تا ۵ بهمن ماه و مرحله دوم از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند ماه در سال جاری اجرا می شود.

به گفته موسوی؛ ۳۹۷ نفر در قالب ۱۴۵ گروه عملیاتی سیار، متشکل از نیروهای بهداشتی درمانی و رابطان بهداشتی، با مراجعه مستقیم به درب منازل در شهر و روستا طرح را به صورت خانه به خانه اجرا می کنند.

وی افزود: علاوه بر تیم های سیار، ۱۲ پایگاه ثابت روستایی و هفت پایگاه ثابت در شهر قشم جهت اجرای کامل طرح فعال هستند که خانواده های غایب می توانند برای شرکت کودکانشان در طرح مزبور به این پایگاه ها مراجعه کنند.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: خانواده های قشمی که هنگام مراجعه ماموران غایب باشند، می توانند جهت شرکت در این طرح به پایگاه بهداشتی شهید ذاکری واقع در بلوار شهید منتظری، پایگاه بهداشتی شماره ۱ در بلوار شهید رجایی و پایگاه بهداشتی شماره ۲ در شهرک سام و زال مراجعه کنند.

کد خبر 1595419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =