انسیه خزعلی: دنبال اجرای عدالت جنسیتی و حتی عدالت فراگیر برای زنان و کودکان هستیم

فارس نوشت: معاون امور بانوان رئیس‌جمهور گفت: حکومت وظیفه دارد عزتمندانه از زنان سرپرست خانوار حمایت کند.

انسیه خزعلی معاون امور بانوان رئیس‌جمهور صبح امروز یکشنبه (۳ بهمن ماه)  به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در نشست بزرگداشت روز زن، اظهار داشت: محرومیت زدایی از اقشار ضعیف و زنان سرپرست خانوار و عدالت محوری از برنامه های اصلی دولت سیزدهم در حوزه زنان  است.

وی ادامه داد: حدود ۳/۵ میلیون زن سرپرست خانوار داریم. حکومت وظیفه دارد عزتمندانه از این زنان حمایت کند. مشکلات مختلف این زنان مسئولیت ما را بیشتر می کند.

معاون امور بانوان رئیس‌جمهور گفت: مسئله معیشت دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار است. افزایش طلاق و کاهش ازدواج هم تعداد زنان سرپرست و خودسرپرست را افزایش داده است. ساماندهی مشاغل خانگی و وصل کردن آنها با واسطه به کارآفرینان از جمله برنامه های معاونت زنان ریاست جمهوری برای حل مشکلات معیشتی این زنان است‌.

خزعلی با اشاره به آسیب های اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار، گفت: تلاش ما کاهش این آسیب ها است. مشاوره دادن قبل ازدواج و بعد ازدواج را برای کاهش طلاق  اجرایی کرده ایم. به دنبال فرهنگ سازی برای جلوگیری از طلاق هستیم. در معاونت هم برنامه افزایش جمعیت را در دستور کار قرار داریم اما دستگاه های دیگر هم در این زمینه وظیفه دارند.

وی گفت: عدالت جنسیتی و حتی عدالت فراگیر از جمله کودکان را  دنبال می کنیم. در برنامه ششم توسعه، عدالت جنسیتی دیده شده که دیکته شده از مجامع  بین المللی است که این شاخص های حتما تعدیل می شود و همچنین به آن ها اضافه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

خزعلی ، معاون امور زنان رئیس حمهوری : مهار افزایش طلاق و تغییر سبک زندگی زنان در دستور کار این معاونت است‌

معاون رئیسی در امور بانوان : حجاب باید از ادارات شروع شود / دولت برای اجرای قوانین حجاب قاطعانه ورود می‌کند

۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1595528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =