بعد از آمریکا،انگلیس هم کارکنان سفارت خود را از اوکراین خارج کرد

ایرنا نوشت: انگلیس خروج برخی از کارکنان سفارت خود را از اوکراین آغاز کرده است.

به گزارش تارنمای بی‌بی سی، این اقدام در حالی صورت می گیرد که به گفته مقامات تهدیدی علیه دیپلمات های انگلیسی در کی‌یف وجود ندارد ولی لندن نیمی از کارکنان خود را از اوکراین به انگلیس برمی‌گرداند. افزون بر این جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به صراحت اعلام کرد کشورهای عضو این اتحادیه از اقدام آمریکا مبنی بر خارج کردن خانواده‌های دیپلمات‌های خود از اوکراین، پیروی نمی‌کنند.

 

بورل با اشاره به اقدام آمریکا در خروج خانواده دیپلمات‌های خود از کی‌یف، افزود: نیازی به وخیم‌تر کردن شرایط نیست به ویژه در شرایطی که مذاکرات با روسیه (برای حل بحران اوکراین) در حال انجام است.  

آمریکا دیروز (یکشنبه) به اعضای خانواده دیپلمات های خود در کی یف دستور داد این کشور را ترک کنند.

وزارت امور خارجه روسیه ماه گذشته فهرستی از خواسته‌های خود برای آمریکا و ناتو را پیش از مذاکرات جاری میان مقامات واشنگتن و مسکو ارائه کرد. روسیه از آمریکا و ناتو خواسته اوکراین را به عضویت ناتو درنیاورند و میزان نیروهای نظامی در شرق اروپا را کاهش دهند. همچنین هیچ پایگاه نظامی در کشورهایی که اعضای سابق اتحاد جماهیر شوروی بوده و بخشی از ناتو نیستند، احداث نکند. اصرار بر عضویت این کشورها در ناتو و مخالفت روسیه بر این امر به رویارویی مسکو- واشنگتن با همراهی برخی کشورهای اروپایی دامن زده است.

310 310

کد خبر 1595814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =